IzakTV

Strona główna » Valve zdjęło bana z konta francuskiego gracza CS:GO!

Valve zdjęło bana z konta francuskiego gracza CS:GO!

Autor: Marcin Kapusta

Francuski gracz Jayson “Kyojin” Nguyen Van przez ponad dwa lata walczył z Valve o zdjęcie blokady. Jego dążenia nareszcie się opłaciły, wszak może już uczestniczyć w Majorach!

Kyojin otrzymał blokadę od deweloperów w 2018 roku, ponieważ jego główne konto Steam było powiązane z innym, które zostało zbanowane przez system VAC. Młody talent znad Sekwany przez ponad dwa lata walczył z Valve o zdjęcie niesłusznego bana, ale większość prób kończyła się niepowodzeniem… aż do teraz. “Mam przyjemność ogłosić wiadomość, która jest dla mnie szczególnie cenna i prawdopodobnie zmieni moje życie. Od dłuższego czasu kontaktowałem się z Valve ws. oczyszczenia mojego imienia. Kilka tygodni temu, Jerome Coupez zaproponował mi pomoc w przeprowadzeniu pełnego dochodzenia z Valve i po wielu ciężkich dyskusjach, jestem szczęśliwy, bowiem mogę już uczestniczyć w turniejach rangi Major. Jestem niesamowicie podekscytowany i od dziś będę dawał z siebie 100%. Mogę Wam obiecać, że nie będzie zawiedzeni.” – przyznał z radością 22-latek. “Specjalne podziękowania dla Jerome Coupez i menadżera spiroo, którzy dali z siebie wszystko i ciężko pracowali, a także dla Counter-Strike Professional Players Association.” – podziękował za włożony trud.

W przeszłości podobne scenariusze również miały miejsce, nawet na naszym rodzimym podwórku. Przykładem jest Patryk “Patitek” Fabrowski, który próbował udowodnić swoją niewinność, jednak z mizernym skutkiem. Ostatecznie były zawodnik Izako Boars przerzucił się na VALORANTA i obecnie reprezentuje G2 Esports. Taką samą drogę obrał inny gracz, Elias “Jamppi” Olkkonen, o którym w tamtym roku było głośno. Młody Fin szukał sprawiedliwości w sądzie, jednak deweloperzy byli bezwzględni i nawet pozwy ich nie ugięły.