ViCi Gaming pierwszym uczestnikiem WESG 2017

Autor: Patryk Głowacki

Zakończyły się pierwsze kwalifikacje do WESG 2017. Pierwszą drużyną, która pojawi się na turnieju będzie ViCi Gaming, czyli zwycięzca chińskich eliminacji.

Decydująca walka w chińskim regionie toczyła się w dniach 7-10 września. Na starcie rozgrywek stanęło aż 29 zespołów. Do turnieju głównego awansował tylko zwycięzca zawodów. Dwie kolejne drużyny z kolei przedostały się do strefy APAC, gdzie nadal będą mogły wywalczyć sobie slota na turniej.

Bezkonkurencyjne w całej stawce okazało się ViCi, które już w fazie grupowej pokazało klasę, wygrywając wszystkie spotkania w swej grupie. To dało drużynie bezpośredni awans do ćwierćfinału, gdzie o sile późniejszego zwycięzcy przekonało się wNv Teamwork. Następnie, w drodze do finału, ViCi Gaming rozprawiło się z NEW4

Bezpośrednia walka o zwycięstwo w cyklu rozegrała się pomiędzy ViCi, a Flash Gaming, które w ćwierćfinale sensacyjnie pokonało TyLoo. Spotkanie finałowe nie zawiodło fanów, gdyż wszystkie mapy były wyrównane. Ostatecznie jednak to Bin “Savage” Liu i spółka mogli cieszyć się ze zwycięstwa i awansu na finały WESG. Trzecie miejsce premiowane awansem do strefy APAC przypadło z kolei graczom NEW4.

Droga ViCi Gaming (od ćwierćfinału):
ViCi Gaming – wNv Teamwork 2:0 (16:7 – inferno, 16:8 – nuke)
ViCi Gaming – NEW4 2:0 (16:13 – cache, 16:8 – inferno)
ViCi Gaming – Flash Gaming 2:1 (22:20 – cobblestone, 12:16 – inferno, 16:13 – train)