Virtus.pro coraz bliżej kompromitacji! Wisła All in Games! Kraków zwycięża!

Autor: Piotr Ossowski

Za nami pierwszy mecz 4.kolejki spotkań ESL Mistrzostw Polski. Dzisiejsze spotkanie okazało się szczęśliwe dla Wisły All in Games! Kraków.

Pierwszą mapą pojedynku tych drużyn był de_mirage. Z ostatnich spotkań wynika, że Virtusi mają problem, jeśli chodzi o właśnie słynną “de_Polska”. W meczu z Wisłą Kraków nie było inaczej. Nie brakowało zaciętości w tej rozgrywce, co pokazała pierwsza połowa. Ta padła łupem drużyny Virtus.pro, która atakując, zdobyła osiem punktów. Zamiana stron okazała się jednak zabójcza dla ekipy Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego. Wisła All in Games! Kraków, grając jako terroryści, okazała się niezwykle skuteczna w swoich działaniach. Szpero i spółka będąc konsekwetni w swoich działaniach, pokonali rywali wynikiem 16:12.

Druga część meczu miała miejsce na de_inferno. Niegdyś najsłabsza mapa Virtusów, teraz nie boją się oni jednak jej wykorzystywać. Znów mieliśmy do czynienia z wyrównanym spotkaniem. Obie drużyny toczyły ze sobą bój na tym samym poziomie, co czyniło to spotkanie bardzo atrakcyjnym. Pierwsza połowa padła jednak łupem Snaxa i spółki. Virtusi po stronie terrorystów wygrali 8:7. Scenariusz spotkania był jednak niemal identyczny z tym pierwszym! Druga część spotkania zdecydowanie należała do Wisły All in Games! Kraków i to właśnie ta drużyna “domknęła” ten mecz i zwyciężyła wynikiem 16:13.

Sytuacja w tabeli jest bardzo interesująca. Wisła All In Games! Kraków dzięki temu zwycięstwu 2:0 zdobywa dziś sześć punktów i wskakuje na pierwsze miejsce w stawce. Taki stan rzeczy utrzyma się jeszcze przynajmniej przez kilka godzin. Sytuacja może się zmienić do końca meczu Aristocracy, które już za kilka minut podejmie PACT. Szpero i spółka w ośmiu meczach zdobyli szesnaście punktów.

Gorzej prezentuje się to natomiast w wykonaniu Virtus.pro. Snax i ekipa są obecnie na szóstej pozycji w tabeli. Przypomnijmy, że aby zagrać na LAN-owych finałach tego turnieju, należy zająć miejsce w TOP 4. Przed Virtusami jeszcze mecze między innymi z ARCY oraz Illuminar, istnieje więc realna szansa, że może ich zabraknąć na wyżej wspomnianych finałach! VP zdobyło dotychczas osiem punktów.

Virtus.pro 12:16 Wisła All in Games! Kraków (de_mirage)

Virtus.pro 13:16 Wisła All in Games! Kraków (de_inferno)