Virtus.pro dalej w grze! Polacy o krok od awansu na Minora!

Autor: Krystian Terpiński
virtus.pro

Virtus.pro zachowało szansę na wyjazd na Minora! Polska formacja pokonała drużynę GamerLegion i jest o krok od awansu na lanowe eliminacje do Majora w Berlinie.

Pomimo ewidentnej porażki na mousesports, Virtusi pokazali przyzwoitą postawę na mapie de_train i wszyscy liczyliśmy na dobry mecz przeciwko GamerLegion. Dla podopiecznych Jakuba “kubena” Gurczyńskiego było to spotkanie ostatniej szansy i tylko zwycięstwo dawało im szansę na przedłużenie marzeń o Majorze w Berlinie.

Walka rozpoczęła się na wybranej przez międzynarodowy skład mapie de_inferno, gdzie od początku dominowali zawodnicy z Polski. Dobrze zaplanowane ataki w połączeniu z ciekawą grą kombinacyjną pozwoliły na wypracowanie znacznej przewagi, a po zmianie stron Virtus.pro musiało już tylko postawić kropkę nad i. Przegrana runda pistoletowa nie stanowiła dla VP żadnego problemu i po krótkim momencie słabości zdołali oni ponownie wrócić na zwycięską ścieżkę. Parę minut później tablica wyników wskazała rezultat 16-8, a podopieczni rosyjskiej organizacji znaleźli się centymetry od triumfu w całym BO3.

Decydującą areną tego pojedynku został Train, gdzie Virtusi pomimo startu po cięższej stronie zdołali bez większych problemów zakończyć pierwszą połowę wynikiem 9-6. Przegrana pistoletówka sprawiła Virtusom sporą dawkę problemów, jednak głównie dzięki świetnej postawie Michała “MICHA” Müllera nadwiślańska formacja odzyskała kontrolę nad meczem. Niesamowicie nerwowa końcówka przyniosła jeszcze powrót w wykonaniu GamerLegion, a o wszystkim zdecydować miała dogrywka.

A tam przeżyliśmy prawdziwy rollercoaster emocji. Niekończąca się wymiana ciosów przedłużyła ten pojedynek o kolejne 30 rund! Wielki test wytrzymałościowy został koniec końców wygrany przez Virtus.pro, które w kluczowym momencie wzniosło się na wyżyny swoich umiejętności. Arek “Vegi” Nawojski i jego koledzy pokazali duży spokój, który zaowocował domknięciem mapy wynikiem 31-29.

Już jutro Virtus.pro zagra ostatni mecz w zamkniętych kwalifikacjach. Przeciwnikiem Polaków będzie przegrany pojedynku pomiędzy Fnatic oraz BIG. Stawką tego spotkania będzie awans na Minora w Berlinie, który będzie ostatnim przystankiem przed StarLadder Major 2019.

Transmisja ze wszystkich meczów w ramach zamkniętych kwalifikacji do europejskiego Minora jest dostępna na oficjalnym kanale Piotra “izaka” Skowyrskiego na platformie Twitch.

Virtus.pro vs. GamerLegion (2-0) (Inferno 16-8, Train 31-29)