Virtus.pro dwukrotnie gorsze od North w ramach szóstego sezonu ECS

Autor: Michał Maćkowski
NEO Virtus.pro

Niestety jeszcze nie teraz. Virtus.pro dwukrotnie okazało się gorsze od North w ramach szóstego sezonu ECS. Polacy po tych porażkach mają bardzo małe szanse na awans na finały lanowe.

Pierwszy mecz na Duście 2 był wyrównany tylko w pierwszej połowie. Polacy nawet na samym początku prowadzili kilkoma punktami, jednak to North wygrało pierwszą część mapy wynikiem 6:9. Po zmianie stron gra naszym rodakom w ogóle się nie układa, co spowodowało szybką przegraną 7:16.

Następnie zawodnicy przenieśli się na Nuke’a, jednak tam gra wyglądała o wiele lepiej. Pierwsza połowa to pogoń za zawodnikami North przez polską formację, która doprowadziła ponownie do stanu 6:9. Jednak tym razem po zmianie stron gra była bardziej wyrównana, lecz i tak Virtus.pro nie potrafiło dogonić rywali. Druga mapa zakończyła się wynikiem 16:12 dla Duńczyków.

Te dwie porażki bardzo oddaliły naszych rodaków od awansu na finały lanowe. Aby tego dokonać, Polacy muszą wygrać wszystkie cztery spotkania (po dwa razy na NiPLDLC) oraz liczyć na słabe ostatnie dwa pojedynki zawodników mousesports lub FaZe. To jednak nie koniec, ponieważ polska formacja musi osiągnąć jeszcze lepszy bilans rund od wcześniej wymienionych drużyn.

Virtus.pro vs North – 0:2

• Dust2 – 7:16
  • Nuke – 12:16