Virtus.pro idzie za ciosem. Polacy lepsi od Movistar Riders

Autor: Krystian Terpiński
Virtus.pro

Reprezentanci Virtus.pro w końcu przerwali serię pięciu porażek w ESEA MDL. Polacy zwyciężyli z Movistar Riders wynikiem 16-6.

Dwunasty mecz Virtusów w trwającym sezonie ESEA MDL odbył się na mapie de_nuke. Nakręceni zwycięstwem z GamerLegion gracze Virtus.pro byli w tym meczu zdecydowanym faworytem, co potwierdzili już w pierwszych rundach spotkania.

Pomimo przegranej rundy pistoletowej, Michał “snatchie” Rudzki i jego koledzy błyskawicznie odpowiedzieli, co pozwoliło im na osiągnięcie solidnej przewagi punktowej. W pewnym momencie tablica wyników wskazywała nawet rezultat 9-2, ale Polacy pozwolili sobie na odrobinę rozluźnienia, co poskutkowało stratą czterech kolejnych oczek.

Druga połowa to jednak absolutna dominacja w wykonaniu podopiecznych Jakuba “kubena” Gurczyńskiego. Finaliści ESL Mistrzostw Polski udowodnili, że są zespołem przynajmniej o klasę lepszym i bez najmniejszych problemów uporali się z bezradnym rywalem.

Dla Virtus.pro było to dopiero czwarte zwycięstwo w ESEA MDL. Polacy wciąż mają jednak szansę na udział w play-offach i walkę o awans do ESL Pro League. Michał “OKOLICIOUZ” Głowaty i jego koledzy kolejne okazje na zdobycz punktową dostaną już jutro, gdy zmierzą się z pro100, HAVU, AGO Esports oraz x-kom teamem.

Transmisje wszystkich meczów z udziałem Polaków w ramach ESEA MDL Season 31 możecie śledzić na oficjalnym kanale ESL Polska na platformie Twitch.

Virtus.pro vs. Movistar Riders (Nuke, 16-6)