IzakTV

Strona główna » Virtus.pro korzysta na “polskiej szufli” i otrzymuje zaproszenie na GG League!

Virtus.pro korzysta na “polskiej szufli” i otrzymuje zaproszenie na GG League!

Autor: Aleksander Kurcoń

Dzieje się dzisiaj na polskiej scenie CS:GO. Po fuzji x-komu z AGO organizatorzy GG League zdecydowali, że zaproszenie przejmie Virtus.pro. Do zamkniętych kwalifikacji została zaproszona za to drużyna ex-x-kom.

Organizacja x-kom team wygrywając Good Game League 2018, miała zapewnione miejsce w tegorocznej edycji GG League. Jednak z powodu fuzji x-komu z AGO, organizatorzy turnieju zdecydowali się przekazać miejsce Virtus.pro. Nowy twór pod nazwą “x-kom AGO” bardzo chciał zatrzymać slota, jednak przedstawiciele organizacji nie potrafili przedstawić składu, który miałby zagrać na lipcowym turnieju.

W związku z tym, GG League zdecydowało się zaprosić Virtus.pro. To kolejne już zaproszenie dla VP na polski turniej. Kilka godzin temu zespół otrzymał miejsce na finałowym turnieju Polskiej Ligi Esportowej. Przypomnijmy, że pula nagród GG League jest naprawdę imponująca – wynosi bowiem ponad 112 tysięcy dolarów. Miejsce na LANie wywalczyły sobie już takie drużyny jak GamerLegion, Aristocracy, Epsilon i Winstrike. Zaproszono ponadto HellRaisers. Turniej odbędzie się w Poznaniu w dniach 13-14 lipca.

Co z miejscem Virtus.pro w ostatnich zamkniętych kwalifikacjach do turnieju? Slot otrzymali zawodnicy, którzy jeszcze dziś rano grali pod banderą x-kom teamu, czyli innocent, reatz, oskarish, mono i STOMP. Kwalifikacje zostaną rozegrane w dniach 29-30 czerwca.