IzakTV

Strona główna » Virtus.pro odpuszcza dywizję Quake Champions. Maciej “Av3k” Krzykowski bez organizacji na nadchodzącym QuakeCon

Virtus.pro odpuszcza dywizję Quake Champions. Maciej “Av3k” Krzykowski bez organizacji na nadchodzącym QuakeCon

Autor: Rafał Rudnicki

Nieco ponad rok po “wejściu” Virtus.pro na esportową scenę Quake Champions, organizacja poinformowała o rozwiązaniu kontraktów z Maciejem “Av3k” Krzykowskim oraz Aleksiejem “Cypher” Januszewskim oraz oficjalnym zamknięciu dywizji. Oficjalne powody nie są znane.

Quake Champions nie miało jeszcze swojej oficjalnej premiery, a mimo to – raptem kilka miesięcy po udostępnieniu zamkniętej wersji beta – zorganizowano turnieje tej gry latem 2017 roku z niemałą pulą miliona dolarów do podziału między tryby Duel oraz Sacrifice. Chwilę przed udziałem w turnieju organizacja zakontraktowała “Avka”, który pokazał się z niezłej strony, awansując do playoffów, gdzie odpadł niestety w ćwierćfinałach po przegranej ze zwycięzcą całego turnieju – Vo0. Już po tym turnieju nastała jednak głucha pustka – esportowych imprez z Quake’iem jako dyscypliną brakowało, a zawodnicy tkwili w sieciowych turniejach z bardzo małymi pulami pieniężnymi.

Esportowa scena Quake Champions dopiero się rozkręca – zapowiedziano kilka większych turniejów, w tym kolejny event na tegorocznym QuakeCon. Niestety drugi z zawodników Virtus.pro, Aleksiej “Cypher” Januszewski drugi rok z rzędu nie otrzymał wizy do USA, przez co Maciej pozostał bez partnera do turnieju 2v2. Biorąc pod uwagę naprawdę niewielką ich liczbę, w których zawodnicy mogą się wykazać, wycofanie się Virtus.pro z dywizji Quake zdaje się być zrozumiałe.

W barwach organizacji obaj zawodnicy prezentowali całkiem solidne wyniki, jak 1/4 na DreamHack Tours 2018 czy 3-4 miejsce na DreamHack Winter 2017 (w przypadku Cyphera), jak również 4 miejsce “Avka” na Italian Esports Open 2017.