Virtus.pro pokonuje Tricked i ląduje w finale ECS Season 8

Autor: Paulina Szymak
Vegi

Takich meczy w wykonaniu Virtus.pro właśnie oczekujemy. Polacy dzisiejszego wieczora zmierzyli się z duńską formacją Tricked o miejsce w finale ECS Season 8.

Na początek dwie rundy na konto Polaków, lecz od razu Tricked odpowiedział rewanżem (2:2). Virtusi jednak znaleźli w sobie wystarczająco animuszu aby dołożyć aż sześć oczek na swoje konto. Chociaż Duńczykom udało się urwać jeszcze dwie rundy w pierwszej połowie de_nuke, to Polacy ostatnie punkty dołożyli do swojego wyniku (11:4). Po zmianie stron Virtus.pro postanowiło pójść za ciosem i kolejne rundy dzięki temu spoczęły na ich koncie. Pomimo faktu, iż Tricked zaczęło odbijać się, to ostatnie słowo należało do Polaków, którzy zakończyli Nuke 16:9.

Mirage należał już do nieco bardziej wyrównanych i tym razem potyczkę rozpoczęli zawodnicy z Danii. Virtusi szybko jednak odpowiedzieli doskonałym atakiem dzięki czemu zyskali oczko przewagi (3:2). Można rzec, że rozpoczęło to walkę punkt za punkt i żadna z ekip nie miała zamiaru się wycofać przez co przed zmianą stron, pomimo ogromnego pingu u „MICHA” (ponad 130) zobaczyć mogliśmy wynik 8:7 na korzyść Polaków. Druga połowa de_mirage, analogicznie do pierwszej mapy rozpoczęła się od punktów dla Vitrus.pro. Tricked jednak nie ustępowało im na krok i również dokładało kolejne cegiełki na swoje konto. Ku radości polskich fanów, to Virtusi zakończyli to spotkanie wynikiem 16:11.

Virtus.pro – 2:0 – Tricked
de_nuke – 16:9
de_mirage – 16:11

Tym samym w finale ECS Season 8 Europe Week 2 zobaczymy polską reprezentację Virtus.pro, która podejmie wygranego drugiego spotkania półfinałowego – AVANGAR, bądź Heroic. Finał zaplanowany jest na 3.10.2019 (czwartek), na godzinę 20:00. Relację z meczu zobaczyć będzie można na kanale FaceitTV.