Virtus.pro przegrywa pierwsze spotkanie w GG.BET Sydney Invitational

Autor: Mateusz Olczyk

Starcie Winstrike i Virtus.pro w ramach GG.BET Sydney Invitational nie okazało się szczęśliwe dla naszych rodaków. Niedźwiedzie zostały totalnie zniszczone przez Rosjan.

Początek starcia na Train’ie zapowiadał dobry występ Virtus.pro, które zaczynało mapę po stronie atakującej. Całkiem sprawne wejścia na BS’y zaowocowały wygraną pistoletówką, oraz zdobyciem dwóch następnych rund. Pierwszy full rosyjskiego zespołu całkowicie jednak odwrócił przebieg sytuacji – nasi rodacy całkowicie pogubili się w tym co dzieje się na mapie co zostało brutalnie wykorzystane przez zawodników Winstrike. Do końca pierwszej połowy oddali oni zaledwie jedną rundę niedźwiedziom, toteż przed przerwą widzieliśmy bardzo nieprzyjemny wynik 11:4.

Niestety zmiana stron nie przyniosła żadnych popraw dla naszego zespołu. Boombl4 i spółka kontynuowali bezlitosne niszczenie swoich przeciwników, którym nie oddali nawet jednej rundy, błyskawicznie kończąc spotkanie z wynikiem 16:4.

Virtus.pro vs Winstrike – 4:16 (Train)

Dzisiejszy mecz miał być testem dla Kamila “Sobola” Sobolewskiego. O ile sam zawodnik wypadł nie najgorzej, prezentując najlepszy w swoim zespole wynik(13/18), to jednak starcie Virtus.pro skończyło się dotkliwą porażką, a szanse na awans na IEM Sydney 2019 mocno się zmniejszyły.

Na koniec warto wspomnieć, że GG.BET Sydney Invitational, potrwa do 30 marca, a oprócz Virtus.pro w turnieju bierze udział Devils.one. Zespół, który zwycięży zapewni sobie wspomniane wyżej miejsce na IEM Sydney 2019, gdzie do wygrania będzie 250.000$.