Virtus.pro przegrywa z North w ćwierćfinale ECS 7 Week 2.

Autor: Piotr Ossowski

To był bardzo wyrównany pojedynek między Polakami, a Duńczykami. Lepsza okazała się ekipa North, która pokonała Virtus.pro wynikiem 2:1.

Pierwszy mapa została wybrana przez ekipę North. Pojedynek rozegrał się na de_nuke. Jak wiemy, ta mapa nie jest zbyt zrównoważona i było to widać choćby w dzisiejszej batalii. Początek należał do Duńczyków. Ci, choć przegrali pistoletówkę, przejęli kontrolę nad meczem i ostatecznie, grając po stronie broniącej, zwyciężyli pierwszą część spotkania 11:4. Po zamianie stron było na odwrót. Tym razem to North wygrało rundę z pistoletami, później jednak VP pokazało klasę i zaczęło gonić wynik. Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo przyzwoicie i doprowadzili do dogrywki. Dodatkowe rundy okazały się bardzo zacięte i dopiero druga część barażu pozwoliła wyłonić zwycięzcę. To Polacy pokonali swoich duńskich rywali wynikiem 22:20.

Druga mapa to słynne “pociągi”. Wybór Polaków od początku okazał się dosyć nietrafiony. North wyglądało naprawdę dobrze po stronie atakującej, pomimo tego, iż utarło się, że Train to mapa CT. Duńczycy wygrali pierwszą połowę 8:7 i wydawało się, że uda im się wygrać. Nie było inaczej, pomimo prób Polaków, ostatecznie to przeciwnicy okazali się silniejsi i zwyciężyli 16:11.

Przyszedł czas na decydującą rozgrywkę – de_mirage. Pierwsza połowa była niezwykle zacięta, jak zresztą całe spotkanie. Tym razem po 15 rundach inicjatywę mieli Polacy, którzy prowadzili 8:7. W drugiej części, niestety, bardzo przyzwoicie zaprezentowało się North. Ich strona broniąca wyglądała naprawdę nieźle i przeciwnicy nie zostawili naszym rodakom wielu złudzeń. Virtus.pro przegrało 11:16. Ostatnią mapę Polacy przegrali na same pistolety… Jak to mawiają: “Jeśli nie wygrywasz 2:0 przegrywasz 1:2.”

W półfinale rozgrywek na North czeka AVANGAR. Zwycięzca całego tygodnia jest nagrodzony wyjazdem na LAN-owe finały ECS 7. Te odbędą się w Londynie, a ich stawką jest 500 000$.

Virtus.pro 1:2 North