Virtus.pro skompromitowało się w kwalifikacjach do DH Masters

Autor: Piotr Ossowski
Virtus.pro Snax

W 1/64 otwartych kwalifikacji do Dreamhacka Masters w Malmo Virtus.pro poniosło kompromitującą porażkę z famous5.

Polacy podejmowali rosyjską formację na mapie de_Train. Graczom VP przyszło się mierzyć z drużyną rozstawioną jako 127, nasi rodacy natomiast przystępowali z pozycji nr 2. Spotkanie między ekipami było od początku bardzo wyrównane. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem famous5, ci pokonali Polaków wynikiem 8:7, grając po stronie atakującej. Druga część tego meczu była równie zacięta. Półówka znów zakończyła się wynikiem 8:7, ale tym razem dla Virtus.pro, co pozwoliło zawodnikom rozegrać dogrywkę. Mieliśmy 15:15. Dodatkowy czas gry był również niezwykle wyrównany. Rosyjska ekipa występująca na codzień w rozgrywkach ESEA Main (3 poziom rozgrywek ESEA) nie odstawała umiejętnościami od Virtusów. Niestety, w ogólnym rozrachunku to famous5 okazało się lepsze i pokonało polską drużynę 19:17.

Podczas spotkania brylował Vegi, który zdobył 37 zabójstw. Na drugim końcu jednak byli Snatchie oraz Snax, którzy zdobyli kolejno 17 i 14 trafień, co na pewno znacznie przyczyniło się do klęski Virtusów.

Polska formacja wróciła po 2-miesięcznej przerwie do rozgrywania meczów. Virtus.pro przygotowuje się obecnie do występów w ESEA MDL oraz do wyjazdu na bardzo ważny turniej LAN-owy V4 Future Esports Festival w Budapeszcie.

Famous5 to natomiast rosyjska drużyna, która na codzień występuje w ESEA Main. Nasi wschodni sąsiedzi mierzą się tam między innymi z takimi ekipami, jak Pompa Team, czy też irańskim ForGlory. Warto również wspomnieć, że Rosjanie odpadli z kwalifikacji do DH Masters już w kolejnej rundzie (1/32), gdzie ulegli CYBER LOGOVO 12:16.

Virtus.pro 17:19 famous5 (de_Train)