IzakTV

Strona główna » Virtus.pro wygrywa cs_summit 7

Virtus.pro wygrywa cs_summit 7

Autor: Krzysztof Sarna
Virtus.pro

Był turniej, ale już nie ma. Rozgrywki cs_summit 7 wygrało Virtus.pro, które w finale okazało się lepsze od Fnatic.

Wielki finał zaczęliśmy od Inferno, które było wyborem Virtus.pro. “Niedźwiedzie” objęły stronę terrorystów, a każda z formacji miała lepsze bądź gorsze momenty. W ostateczności pierwsza część należała minimalnie do VP (8:7). Po powrocie do gry jeszcze przez chwilę mogliśmy ujrzeć bliski stan (10:10), jednak wysunąć się postanowiło Fnatic na trzy oczka. W tym momencie wyższy bieg wrzucił Timur “buster” Tulepov i spółka, którzy rzutem na taśmę objęli prowadzenie w ogólnym rozrachunku. 

Następnie zawodnikom przyszło się mierzyć na Vertigo. Z początku lepiej prezentowali się gracze ze Szwecji (4:1), ale formacja z regionu CIS ponownie wzięła się do roboty i mieliśmy powtórkę z rozrywki (8:7). Zmiana stron to już totalna dominacja w wykonaniu “Niedźwiedzi”. Virtus.pro zwyciężyło praktycznie osiem rund z rzędu, aczkolwiek Fnatic w międzyczasie zdobyło tylko punkt.  

Virtus.pro 2:0 Fnatic – Inferno 16:14, Vertigo 16:8

MVP turnieju został Dzhami “Jame” Ali.

W ten oto sposób styczniowe zmagania na europejskiej scenie dobiegły końca. Virtus.pro wzbogaciło się o dziewięćdziesiąt tysięcy dolarów i tym samym zawodnicy pokazali, że trzeba będzie na nich uważać. Przypomnijmy także, że dzisiaj Spirit wygrało DreamHacka Open January.