IzakTV

Strona główna » Virtus.Pro wykupione przez Mail.Ru

Virtus.Pro wykupione przez Mail.Ru

Autor: Michał Maćkowski

Mail.Ru to największa firma z branży internetowej w Rosji, która postanowiła wykupić ESforce, czyli właściciela Virtus.Pro oraz SK Gaming.

Wedle informacji jakie podaje nowy właściciel kwota transakcji wyniosła 100 000 000$, co czyni to największym przetargiem w historii esportu. To jednak nie ostateczna kwota, ponieważ pod koniec 2018 roku ma nastąpić kolejna płatność, która ma wynieść około 20 000 000$. W poprzednich latach Mail.Ru rozpoczęło inwestycje w gry wideo tworząc nowy dział o nazwie Mail.Ru Games Venture, który ma na celu rozwój gier wideo i esportu. Rosyjska firma uzyskała 100% udziałów od Highland Falls Investment oraz Anton Cherepennikov, który nadal ma pozostać na stanowisku dyrektora. Oprócz dwóch znanych marek firma ESforce posiadała w swoim zestawieniu również:

  • Prawo do organizacji turniejów pod logiem Epicenter.
  • Strony hazardowe CS:GO i Dota 2 Lounge.
  • Jedną z największych aren do organizowania imprez e-sportowych Yota Arena.
  • Strony internetowe Cybersport.ru oraz Cybersport.com.
  • Sklep Fragstore, który jest dystrybutorem odzieży i gadżetów dla graczy.
  • Studio producenckie RuHub.

Firma Mail.Ru znana jest dzięki własnej platformie poczty elektronicznej oraz najpopularniejszemu w Rosji portalu społecznościowego o nazwie VK. Wedle plotek jakie krążą w internecie mówi się, że w ubiegłym roku przedsiębiorstwo zarobiło 753 000 000$.

Co ta zmiana oznacza dla zawodników Virtus.pro? 

Najprawdopodobniej nic. Przejęcie spółki odbyło się na bardzo wysokim szczeblu i nie pociągnęło za sobą żadnych zmian kadrowych i zgodnie z zapowiedziami nowego właściciela wszystko ma zostać po staremu.