Virtus.pro zawodzi w ćwierćfinałach ECS Season 7

Autor: Mateusz Olczyk

Ćwierćfinał 7 sezonu ECS nie okazał się szczęśliwy dla Virtus.pro. Starcie z francuskim Vitality skończyło się porażką i eliminacją Niedźwiedzi z turnieju.

Pierwszą mapą ćwierćfinałowego starcia był Nuke, którego Polacy zaczęli jako strona broniąca. Choć pierwsze, nieco dominowane przez Vitality, rundy tego meczu nie napawały optymizmem, to Niedźwiedzie nie zamierzały odpuszczać swoim przeciwnikom od samego początku. Pałeczka prowadzenia szybko przeszła do rąk Virtus.pro, którzy utrzymywali ją niemalże do samego końca pierwszej połowy. Francuzi w ostatniej chwili zdołali wyjść jeszcze na prowadzenie, dzięki czemu przed zmianą stron widzieliśmy bardzo wyrównane 8:7.
W drugiej połowie sytuacja obróciła się niestety o 180 stopni – Virtusi kompletnie pogubili się w grze po stronie atakującej, co zostało bezlitośnie wykorzystane przez ich przeciwników. Nathan “NBK” Schmitt i spółka całkowicie przejęli inicjatywę w drugiej części rozgrywki, do końca oddając polskiemu zespołowi zaledwie trzy rundy. Nuke zakończyli więc z wynikiem 16:10.

Jako drugi, grany był Overpass, który zaczął się zadziwiająco podobnie do pierwszej mapy. Virtusi ponownie wystartowali jako strona broniąca, ponownie na początku zbierając cięgi od francuskiej formacji, by obudzić się w pewnym momencie i zacząć nadrabiać wynik. Przy 4:4 Vitality wzięło się jednak w garść i nie chcąc pozwolić polskiemu oponentowi na wyjście na prowadzenie, całkowicie zdominowali pozostałą część pierwszej połowy. Aż do przerwy nie oddali VP nawet jednego puntku, kończąc 11:4.
Zmiana stron nie przyniosła niestety cudownego comebacku. Niedźwiedzie co prawda dały radę ugrać jeszcze kilka pojedynczych rund, jednak było już za późno – Francuzi zamknęli mapę 16:7, wygrywając tym samym całe spotkanie.

Virtus.pro vs Vitality– 0:2

• Nuke – 10:16
  • Overpass – 7:16