Virtus.pro zwycięża w starciu z x-kom na ESEA MDL!

Autor: Mateusz Olczyk
Virtus.pro

Kolejne polsko-polskie starcie w ramach ESEA MDL dobiegło właśnie końca. Ze starcia Virtus.pro z x-kom’em, to Niedźwiedzie wyszły dziś obronną ręką.

Spotkanie na Mirage wygraną pistoletówką otworzyli zawodnicy Virtus.pro, którzy zaczęli rozgrywkę po stronie broniącej. Początkowo szło im dosyć dobrze, dzięki czemu wyrobili sobie przewagę 4:1, jednak x-kom odpowiedzieli ładną serią, która zapewniła im wyjście na chwilowe prowadzenie. Po tym oba zespoły zaczęły wyrywać sobie pojedyncze punkty, nie pozwalając temu drugiemu na przejęcie inicjatywy. Pierwsza połowa zakończyła się jednak wynikiem 8:7 dla drużyny Niedźwiedzi.

Po zmianie stron to zawodnicy x-kom’u popisali się w pistoletówce, jednak już rundę później ulegli zespołowi Janusza “Snax’a” Pogorzelskiego, który wystrzelił na prowadzenie. Tempa zwolnili dopiero w 22 rundzie, przy wyniku 13:8, kiedy ich przeciwnicy zdołali dwukrotnie, na moment przerwać pęd do zwycięstwa. Musiało ono jednak w końcu nadejść – Niedźwiedzie zamknęły starcie z wynikiem 16:13.

Virtus.pro vs x-kom – 16:13 Mirage