Vitality i Fnatic żegnają się z DreamHack Masters Spring

Autor: Marcin Kapusta

NiP okazało się czarnym koniem wiosennej edycji DreamHack Masters. Szwedzi najpierw rozprawili się z Astralis, a następnie wyrzucili za burtę graczy Vitality. Wyeliminowane zostało również Fnatic, które musiało uznać wyższość MAD Lions!

Obie formacje za zajęcie 7/8 miejsca wywalczyły 65 punktów ESL Pro Tour oraz zainkasowały 5 tysięcy dolarów.

🇩🇰 MAD Lions 2-1 Fnatic 🇸🇪

Nuke (16:7)

Duńczycy po stronie terrorystów wygrali pistoletówkę i objęli prowadzenie 5-0. JW przybył na ratunek drużynie, zabijając trzech oponentów z AWPy, zwyciężając tym samym rundę eco. Pierwsza połowa wpadła na konto MAD Lions, które zdominowało zespół KRIMZ’a 11-4. Fnatic wygrywało drugą pistoletówkę i dwie następne rundy, jednak Duńczycy, którzy rozgrywali rundę z pełnym wyposażeniem pokonali oponenta. Ekipa AcilioNa pod sam koniec meczu podniosła tempo, wygrywając pięć rund pod rząd i zabezpieczając Nuke’a 16-7.

Train (5:16)

Fnatic kompletnie zdominowało rywali w pierwszej połowie, prowadząc wynikiem 13-2. Golden i spółka wygrali drugą rundę pistoletową, przez co jeszcze bardziej zbliżyli się do zwycięstwa. Pod sam koniec MAD Lions nawiązało walkę z rywalami i zdobyło trzy rundy, jednak to nie pomogło i Duńczycy musieli uznać wyższość Szwedów, którzy wygrali Traina wynikiem 16-5.

Mirage (16:10)

MAD Lions dobrze rozpoczęło zmagania na ostatniej mapie, bowiem objęli prowadzenie 3-0. Później jednak Fnatic odrobiło straty, a same ekipy szły łeb w łeb. Ostatecznie to Duńczycy zabezpieczyli pierwszą połowę wynikiem 9-6. Druga połowa była pokazem dominacji ze strony sjuusha i spółki. Szwedzka formacja była bez szans w starciu z rywalami i po zmianie stron udało im się zwyciężyć tylko jedną rundę.

🇸🇪 NiP 2-1 Vitality 🇫🇷

Mirage (16:5)

ZywOo fenomenalnie wszedł w zmagania na Mirage’u, bowiem w pierwszej pistoletówce zanotował ace’a. Francuzi nie byli w stanie wykorzystać swojej przewagi, ponieważ przegrali drugą rundę, w której NiP rozgrywało fulleco. Szwedzi bez problemu przebrnęli przez pierwszą połowę, bowiem zakończyli ją z przewagą 11-4. Hampus i spółka zwyciężyli drugą rundę pistoletową i zabezpieczyli Mirage’a wynikiem 16-5.

Nuke (3:16)

Pierwsza runda pistoletowa wpadła w ręce NiP, jednak Francuzi wzięli się w garść i zdominowali oponentów w pierwszej połowie 12-3. Vitality zwiększyło przewagę poprzez wygranie drugiej pistoletówki, a Szwedzi byli bezradni w walce z rywalami. Zmagania na Nuke’u zakończyły się wynikiem 16-3 na korzyść francuskiej formacji.

Inferno (16-11)

Twist i spółka doskonale rozpoczęli pojedynek na Inferno, bowiem zwyciężyli pistoletówkę i objęli prowadzenie 3-0. Francuzi powrócili do meczu, gdy wygrali rundę z pełnym wyposażeniem. Ekipa shoxa uciekła do wyniku 6-3 i była na dobrej drodze do wygrania kolejnych rund, jednak clutch 1v2 w wykonaniu twista spowodował, że Szwedzi dogonili Vitality i z nimi zremisowali. NiP utrzymało tempo i zakończyło pierwszą połowę z przewagą trzech rund. Ekipa Plopskiego zwyciężyła drugą pistoletówkę, ale Francuzi wygrali forcebuy, przez co powrócili do spotkania i zremisowali z oponentami. Szwedzi mimo passy niepowodzeń szarżowali do przodu, co ostatecznie im się opłaciło. Zabezpieczyli Inferno i wyrzucili za burtę graczy Vitality.