IzakTV

Strona główna » Vitality i Heroic żegnają się z IEM Cologne! G2 oraz Na’Vi meldują się w półfinałach

Vitality i Heroic żegnają się z IEM Cologne! G2 oraz Na’Vi meldują się w półfinałach

Autor: Krzysztof Sarna

Ostatni dzień fazy grupowej IEM Cologne zakończony! Z rozgrywkami pożegnały się kolejne cztery drużyny, a w ich gronie znalazł się Team Vitality oraz Heroic. Do półfinałów natomiast awansowało G2 Esports i Natus Vincere.

Już na samym starcie niedzieli doszło do zaskoczenia, bo FaZe Clan wyeliminowało z IEM Cologne Team Vitality. Tak, 36. ekipa świata poradziła sobie z dziewiątą. Finn “karrigan” Andersen i spółka najpierw triumfowali na Mirage’u 16:11, a później na Duście do czternastu. Ten triumf jednocześnie sprawił, że podopieczni Roberta “RobbaNa” Dahlströma awansowali do finału dolnej drabinki grupy B. Ich oponentem natomiast okazało się Heroic, które pokonało FURIĘ. Duńczycy nie mieli łatwego zadania przede wszystkim na Ancient’cie, bo mimo prowadzenia 14:9 czy 15:12 musieli się męczyć w dogrywce. W niej jednak udało się zwyciężyć 19:17. Na Nuke’u natomiast było nieco luźniej, bo ten padł łupem formacji ze Skandynawii rezultatem 16:10. 

Jak się później okazało – z rozgrywkami w Kolonii pożegnało się Heroic, które po ponad trzygodzinnym meczu uległo FaZe Clanowi. Na prowadzenie w tym pojedynku wyszli olofmeister i spółka, bo na swoje konto zainkasowali Mirage’a. Jednak odpowiedź ze strony drużyny z Danii nastąpiła na Nuke’u. Decydującą areną był Ancient, a na nim ponownie lepsze było FaZe. Jeśli myśleliście, że to koniec pożegnań, to jesteście w błędzie, wszak z IEM-u odpadło jeszcze BIG, które uległo Virtus.pro. W potyczce tej miały miejsce dogrywki zarówno na Duście, jak i na Inferno, ale to “Niedźwiedzie” były lepiej dysponowane tej niedzieli.

Pozostałe dwa mecze to już te przyjemniejsze, bo w nich walka toczyła się tylko o lepsze ustawienie w drabince play-offów. I w ten oto sposób na prostej po finał jest G2 Esports, które zaskoczyło dziś każdego i po bardzo trudnych zawodach wygrało z Gambit. Pełną serię mogliśmy także ujrzeć w konfrontacji Natus Vincere z Astralis. Jednak więcej czasu na odpoczynek będą mieli gracze tej pierwszej organizacji.

Niedzielne wyniki IEM Cologne prezentują się następująco:

FaZe Clan 2:0 Team Vitality – Mirage 16:11, Dust2 16:14

FURIA 0:2 Heroic – Ancient 17:19, Nuke 10:16

BIG 0:2 Virtus.pro – Dust2 15:19, Inferno 16:19

Gambit Esports 1:2 G2 Esports – Mirage 13:16, Vertigo 16:10, Inferno 14:16

FaZe Clan 2:1 Heroic – Mirage 16:10, Nuke 11:16, Ancient 16:10

Natus Vincere 2:1 Astralis – Ancient 16:7, Dust2 19:22, Inferno 16:5

Do rywalizacji w Kolonii wrócimy w nadchodzący piątek, 16 lipca. To właśnie tego dnia rozgrywać się będą dwa ćwierćfinały.