Vitality i Liquid zamykają dzień zwycięstwami na IEM Katowice!

Autor: Michał Maćkowski

Za nami ostatnie spotkania w pierwszym dniu głównej fazy IEM Katowice. Zwycięstwa na koniec dnia zgarnęli reprezentanci Liquid oraz Vitality.

Dwa prawdziwe szlagiery czekały na kibiców na koniec dnia IEM Katowice. Jako pierwsi zwycięstwo zgarnęli gracze Liquid, którzy podejmowali FaZe. Zespół dowodzony przez Gabriela “Fallena” Toledo już na początku Mirage zdominował europejską formację, bowiem wygrywał aż 7:0. Dopiero wtedy do gry zalogowali się gracze FaZe, którzy wrócili do meczu i do pierwszej połowy przegrywali 7:8. Po zmianie stron jednak Liquid ponownie wróciło na dobre tory i wygrało pierwszą mapę 16:11.

Następnie drużyny przeniosły się na Nuke, gdzie niezły początek zaliczyło FaZe. Europejski zespół wygrywał 4:1, aby chwilę później zostać zniszczonym przez Liquid i przegrać pierwszą połowę 5:10. Po zmianie stron wiele się nie zmieniło, bowiem drużyna z Ameryki dokończyła dzieła zniszczenia i wygrała 16:6.

Liquid vs FaZe – 2:0

• Mirage – 16:11
  • Nuke – 16:6

Niestety falstart w głównej fazie IEM Katowice zaliczył Mateusz “mantuu” Wilczewski i jego zespół OG. Europejska formacja przegrała z Vitality po dwóch wyrównanych mapach. Najpierw Francuzi okazali się lepsi na Duscie 2, gdzie wygrali do 11, a następnie dokończyli spotkanie na Nuke, wygrywającym po dogrywce 19:17.

Vitality vs OG – 2:0

• Dust 2 – 16:11
  • Vitality – 19:17

Jeżeli chcecie być na bieżąco z Intel Extreme Masters Katowice to polecamy zajrzeć do naszej specjalnej relacji.