Vitality ostatnią drużyną z awansem do fazy Legend berlińskiego Majora

Autor: Michał Maćkowski

Koniec pierwszej fazy StarLadder Major Berlin 2019. Ostatnim uczestnikiem kolejnego etapu zostali zawodnicy Vitality, którzy po trzech mapach pokonali Grayhound.

Początek spotkania ewidentnie należał do Vitality, które wygrywało 6:0. Dopiero wtedy na dwie pierwsze rundy było stać Australijczyków, jednak to było na tyle w pierwszej połowie, bo Francuzi nadal kontrolowali przebieg mapy i przed zmianą stron prowadzili 13:2. Druga połowa i nieudany początek ekipy Mathieu “ZywOo” Herbaut, który jednak chwilę później został zapomniany, bo Vitality wygrało pierwszą mapę 16:5.

Następnie przenieśliśmy się na Overapass. Tutaj gra była bardzo wyrównana, a pierwsze trzy punkty wpadły na konto Vitality. Mimo dobrego początku, Francuzi zaczęli mieć ogromne problemy ze swoją grą, co dobrze wykorzystało Grayhound. Australijczycy zdołali zwyciężyć aż jedenaście rund po stronie broniącej. Zamiana stron i udany powrót francuskiej formacji, który ostatecznie się nie opłacił. Przy stanie 14:14 to zespół Christophera “dexter’a” Nonga dokończył drugą mapę i wygrał 16:14.

Na sam koniec drużyny starły się na Inferno. Ponownie początek mapy należał do Francuzów, którzy prowadzili 4:0. Wtedy na pierwsze dwa punkty stać było reprezentantów Grayhound. Jednak chwilę później znowu Vitality zaczęło dominować, przez co po pierwszej połowie francuska formacja wygrywała 11:4. Zmiana stron i próba powrotu ze strony Australijczyków, który zakończył się porażką i przegraną 10:16.

Vitality vs Grayhound – 2:1

• Dust2 – 16:5
  • Overpass – 14:16
  • Inferno – 16:10

To było ostatnie spotkanie z pierwszej fazy Majora w Berlinie. Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji.