Vitality z łatwym zwycięstwem; maraton dogrywek w spotkaniu North z MIBR – kolejne mecze ECS Season 7 Finals za nami

Autor: Kamil Kowala

Kolejne spotkania podczas finałów ECS w Londynie za nami. Tym razem zwycięstwa na swoje konto i awans do górnej drabinki zapewnili sobie zawodniczy Vitality i North.

Starcie Francuzów a Amerykanami mimo dość zaskakującego startu przebiegło tak, jak przewidywano. Dust2 zawsze był postrzegany, jako dom francuskich formacji i nie inaczej było tym razem. Początek na korzyść zapisali sobie gracze compLexity, którzy agresywnym atakiem doprowadzili nawet do wyniku 5:2. Od tego stanu wszystkie punkty do przerwy zgarnęli jednak zawodnicy Vitality a ShahZaM’owi i spółce nie pomogła nawet druga wygrana pistoletówka. Dowodzona przez Nathana “NBK’a“ Schmitta formacja pewnie kroczyła po swoje i ostatecznie batalię zakończyła triumfem 16:9.

W drugiej, o wiele ciekawiej zapowiadającej się bitwie naprzeciw siebie stanęli North i MIBR. Nic bardziej mylnego. Pierwsza połowa to totalna dominacja i popis umiejętności Brazylijczyków. Duńska drużyna mimo zdobytych trzech punktów wydawała się nieobecna w spotkaniu. W przegranych rundach praktycznie w ogóle nie eliminowali rywali, na co dowodem mogą być statystyki coldzery po trzynastu rundach – 22-1. Humory Duńczyków musiały być fatalne na wejściu w drugą część spotkania, ale mieli szansę na ich poprawę. Mimo przegranej rundy pistoletowej przy stanie 14:3 rozpoczęli powrót do spotkania. Dość niespodziewanie wszystko szło po ich myśli, a ich rywal mogło się zdawać wyszedł z serwera. Fantastyczna obrona pozwoliła valde i spółce doprowadzić do dogrywki po niesamowitym comebacku. Tam walka była bardzo wyrównana i pierwszych dwanaście dodatkowych rund nie przyniosło rozstrzygnięcia. Dopiero w trzeciej dogrywce zwycięstwo zapewnili sobie aizy i koledzy i tym samym zmierzą się w meczu wygranych z Vitality. To spotkanie już dziś o 20:00, a zwycięzca zapewni sobie awans do półfinałów. Brazylijczykom przyjdzie jutro zawalczyć z compLexity o pozostanie w walce o puchar.

Wyniki spotkań grupy B na ECS Season 7 Finals:

• Vitality vs compLexity – 16:9 (Dust2)
  • MIBR vs North – 23:25 (Inferno)

Już za moment starcia zwycięzców grup, a transmisję ze spotkań można obejrzeć na kanale organizatora.