IzakTV

Strona główna » W piątek AGO walczy o play-offy, a Wisła o IEM Fall

W piątek AGO walczy o play-offy, a Wisła o IEM Fall

Autor: Krzysztof Sarna

Piątek to weekendu początek, ale z pewnością nie dla graczy x-kom AGO, którzy staną przed ostatnią szansą awansu do play-offów Pinnacle Fall Series 1. Jeszcze większa presja ciążyć będzie na Wiślakach, którzy mają okazję awansować do zamkniętego etapu IEM Fall.

Piątkowe potyczki polskich drużyn rozpoczną się o godzinie 15:00. Wtedy to x-kom AGO zagra z FunPlus Phoenix, a stawka tego spotkania nie będzie mała. Wszak rozchodzi się tu przecież o play-offy Pinnacle Fall Series 1, gdzie główną nagrodą całego turnieju jest awans na LAN Sweet LAN 2022. Nastroje w obozie organizacji znad Wisły mogą być jednak napięte, bo jej zawodnicy mieli przecież bilans 2-0 i kwestia awansu do fazy pucharowej wydawała się tylko formalnością. Tymczasem Karol “rallen” Rodowicz i jego koledzy przegrali przedwczoraj z Endpoint, a  wczoraj zaskakująco z 1WIN. Po południu przeciwnik będzie z podobnej półki co polska drużyna, bo FPX zajmuje 28. pozycję w światowym rankingu HLTV. W drodze do dzisiejszego starcia podopieczni Jonatana “Devilwalka” Lundberga pokonali GamerLegion oraz Sprout, ale musieli uznać wyższość SKADE i Dignitas.

Trzy godziny później, a więc o godzinie 18:00 spora część polskiej publiki skieruje wzrok w kierunku Wisły All iN! Games Kraków, która zagra z Copenhagen Flames. Ranga tego meczu będzie wręcz nieoceniona, bo triumfator awansuje do zamkniętych kwalifikacji Intel Extreme Masters Fall. Krakowska Wisła jest już jedyną polską ekipą, która została na placu boju drugiego etapu otwartych eliminacji do tego turnieju. Przypomnijmy, że wczoraj HONORIS zajęło 9-16. miejsce, a x-kom AGO 5-8. W równoległym półfinale natomiast ujrzymy starcie cowany i Movistar Riders. Wracając jednak do wydarzenia pomiędzy Białą Gwiazdą a CF, warto wspomnieć, że Duńczycy są 30. siłą świata, podczas gdy podopieczni Mariusza “Loorda” Cybulskiego okupują dopiero 63. lokatę. I w rzeczywistości taka zaistniałość ma spore odzwierciedlenie, bo dokładnie 24 sierpnia to zespół ze Skandynawii wygrał 2:0 z Wisłą  podczas Pinnacle Fall Series 1. Oznacza to zatem, że jeśli Grzegorz “SZPERO” Dziamałek i jego koledzy myślą o przybliżeniu się do IEM Fall – będą musieli się wspiąć dzisiejszego popołudnia na wyżyny swoich umiejętności.

Harmonogram piątkowych spotkań polskich drużyn prezentuje się następująco:

15:00 | x-kom AGO vs. FunPlus Phoenix – BO3 [Transmisja]

18:00 | Wisła All iN! Games Kraków vs. Copenhagen Flames – BO3 [Transmisja]