IzakTV

Strona główna » W weekend poznamy triumfatora finałów VCT 2021 EMEA Challengers

W weekend poznamy triumfatora finałów VCT 2021 EMEA Challengers

Autor: Paweł Wilk

Już tylko cztery formacje pozostałe w grze w play-offach VALORANT Champions Tour 2021: EMEA Challengers Finals. W gronie faworytów do zgarnięcia biletów na turniej offline na Rejkiawiku mamy Team Liquid i Fnatic.

To właśnie te dwie wspomniane wyżej formacje zdecydowanie okazały się najlepsze w swoich grupach i z łatwością z pierwszego miejsca zagwarantowały sobie miejsce w półfinale. Zdecydowanie więcej emocji dotyczyło walki o drugie lokaty. Tutaj doszło do dwóch niespodzianek. W koszyku A, gdzie w decydującym starciu FunPlus Phoenix musiało uznać wyższość Gambit. Piątka Rosjan wygrała na Iceboxie i Splicie. Natomiast w drugiej grupie turecki Oxygen Esports po trzech mapach okazało się lepsze od szwedzkiego Guild Esports.

Teraz przyszyła pora na decydujące mecze, gdzie nie będzie już miejsca na wpadkę. Najpierw w sobotę o 17:00 gracze Teamu Liquid spotkają się na serwerze z reprezentantami Oxygen, natomiast w okolicach godziny 20:00 powinno wystartować starcie Fnatic i Gambit Esports. Zwycięzcy dzisiejszych meczów, oprócz awansu do niedzielnego finału, zapewnią sobie udział na międzykontynentalnych finałach na Rejkiawiku, które zaplanowane są na końcówkę maja 2021 roku i gdzie zobaczymy drużyny z Ameryki Północnej i Łacińskiej, Korei Północnej, Brazylii, Japonii oraz Azji Południowo-Wschodniej.

Półfinałowe pary VCT 2021 EMEA Challengers:

  • 1.05.2021, 17:00 – Team Liquid vs. Oxygen Esports
  • 1.05.2021, 20:00 – Fnatic vs. Gambit Esports
  • 2.05.2021,17:00 – wielki finał

Wszystkie spotkania oglądać można na anglojęzycznym oficjalnym kanale VALORANTA.