IzakTV

Strona główna » Walka klas i mroźna syberia w trailerze ‘help will come tomorrow’

Walka klas i mroźna syberia w trailerze ‘help will come tomorrow’

Autor: Marcin Skrętkowicz

Klabater i Arclight Creations mają przyjemność zapowiedzieć Help Will Come Tomorrow, grę łączącą gatunki resource management i survival, która fabularnie skupia się na nierównoiach społecznych w Rosji 1917 roku, tuż przed wybuchem Rewolucji Paździenikowej.  Premiera gry planowana jest na pierwszy kwartał 2020 na PC i konsole obecnej generacji. Reveal trailer łączy animację z elementami rozgrywki z gry. 

Help Will Come Tomorrow przenosi gracza do Rosji roku 1917. Imperium targane jest zarówno wewnętrzną wojną domową jak i brutalnym konfliktem z Niemcami na froncie wschodnim. Car Mikołaj II abdykuje, a kraj pogrąża się w chaosie. Gdzieś w tle tych doniosłych wydarzeń, grupa pasażerów, którzy przeżyli katastrofę pociągu kolei transsyberyjskiej, musi przetrwać w surowym syberyjskim klimacie, dopóki nie nadejdzie pomoc. Stając w obliczu wielu niebezpieczeństw, słabości, a przede wszystkim własnej psychiki, ludzie z różnych klas społecznych i ekonomicznych będą musieli współpracować i podejmować decyzje, które często będą sprzeczne z ich przekonaniami, wystawiając je na próbę, albo całkowicie je łamiąc.

“W Klabaterze skupiamy się coraz mocniej na opowiadaniu historii, niezależnie od gatunku gry. Czy to będzie produkcja typu survival, czy może symulator – chcemy by stała za nią mocna i poruszająca historia. Help Will Come Tomorrow to właśnie taki tytuł, który idealnie wpisuje się w naszą filozofię wydawniczą. A przy okazji, opowiadając historię współpracy ludzi o różnych poglądach na świat, idealnie wpasowuje się w bieżącą sytuację społeczną w Polsce i na świecie. Dla nas to swego rodzaju “duchowy następca” We. The Revolution, naszego ostatniego sukcesu wydawniczego.” – powiedział Michal Gembicki, CEO w Klabaterze – “Kolejnym elementem wyróżniającym gry, nad którymi teraz pracujemy jest również tło historyczne. W Klabaterze pasjonujemy się historią, uznaliśmy więc że chcemy tę naszą fascynację przenieść w świat wydawanych przez nas gier. Nie bez znaczenia jest fakt, że realne wydarzenia historyczne stanowią świetne tło dla wciągajacych opowieści dotyczących ludzkiej kondycji. Tak było w przypadku We. The Revolution i takie jest też tło fabuły Help Will Come Tomorrow. Tym razem przenosimy się do mroźnej Rosji, odwiedzamy dzikie zakątki Syberii, tuż przed wybuchem Rewolucji Paździenikowej.”

Podstawowa mechanika gry będzie koncentrować się na przetrwaniu postaci (zaspokajanie podstawowych potrzeb, gromadzenie zasobów, rozbudowa obozu, dbałość o bezpieczeństwo), ale gracz szybko odkryje, że aby wygrać, potrzebuje czegoś więcej: zbudować relacje między bohaterami, łagodzić konflikty i dbać o morale całego obozu. Możesz wybrać działanie samolubne, ale to właśnie współpraca pozwoli ci wygrać i przeżyć.

Help Will Come Tomorrow:

  • Zmierzysz się z animozjami klasowymi między postaciami ocalonymi z katastrofy – gra zawiera rozbudowany system relacji.
  • Spróbujesz utrzymać swoją kompanię przy życiu zarządzając skąpymi zasobami wydartymi naturze w mroźnych zakątkach Syberii.
  • Pokierujesz losem 9 niepowtarzalnych postaci o różnym pochodzeniu, reprezentujących trzy skonfliktowane klasy społeczne.
  • Odkryjesz historię i przeszłość każdej z postaci – co przywiodło je na syberyjskie pustkowie?
  • Postawisz i rozbudujesz swój obóz wypadowy, który zwiększy szanse na przeżycie.
  • Zmierzysz się z dynamicznie zmieniającą się pogodą i ekstremalnymi warunkami życia na Syberii.
  • Odkryjesz, krok po kroku, poruszającą historię, ale również historię Rosji rozdartej tragicznym konfliktem społecznym w przededniu rewolucji.
Help Will Come Tomorrow pojawi się w pierwszym kwartale 2020 roku na PC, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.