WCA  2017 Europe Main Qualifer:Heroic wchodzi do finału kwalifikacji i zgarnia bilet do Chin

Autor: Michał Maćkowski
heroic

Duńska drużyna Heroic w półfinale WCA  2017 Europe Main Qualifer wygrywa z NaVi wynikiem 2:0 i to ona zapewnia sobie slot na finały WCA Finals 2017, które odbędą się Chinach. Oprócz slota udało się zgarnąć wejście do finału kwalifikacji gdzie czeka już Gambit. Zwycięzca kwalifikacji otrzyma 26 350$.

Drużyny Heroic oraz Na`Vi w ostatnich dniach dokonywały zmian w swoich zespołach. Nowym trenerem Heroic został Luis “peacemaker” Tadeu. A zaś z ekipy  Natus Vincere odszedł  Seized” na rzecz Electronica”, który już w ostatnim czasie pokazywał świetne umiejętności w drużynie FlipSid3.

Mecz rozpoczął się od mapy De_Nuke ,która została wybrana przez zawodników z Danii. Heroic już od pierwszych rund spotkania udowadniała że ma ochotę na wycieczkę do Chin. Pierwsza Runda pistoletowa tego meczu wpadła dla drużyny duńskiej, która przegrała tylko dwie rundy po stronie broniącej i kończąc pierwszą połowę wynikiem 13:2. Kolejna runda pistoletowa i znowu zwycięstwo ekipy duńskiej ,która nie pozwoliła już zwyciężyć żadnej rundy rywalowi i zakończyła mapę z bardzo jednostronnym wynikiem 16:2.

Druga mapa została wybrana przez zawodników Natus Vincere. Była to mapa De_Train i na samym początku mapy byliśmy świadkami fantastycznej akcji wykonaniu  “Edwarda” , któremu udało się ustrzelić fantastycznego ACE i wygrać rundę dla swojej drużyny.

Radość w zespole nie trwała jednak długo, ponieważ drużynie Heroic udało się wygrać rundę na podstawowych pistoletach. Wygrana runda eco dała dużego zastrzyku energii drużynie ,która doprowadziła do wyniku 8:2. Ukraińska formacja starała się odrabiać straty po stronie atakującej i udało im się zakończyć pierwszą połowę wynikiem 10:5. Druga połowa była bardzo wyrównana. Po zmianie stron NaVi zaczęło odrabiać straty od wygranej rundy pistoletowej ale to nie wystarczyło aby wygrać swoją mapę, która zakończyła się wygraną Heroic wynikiem 16:12, a jednocześnie wygranym spotkaniem 2:0.Warto zaznaczyć że każda z drużyn wygrała obydwie rundy pistoletowe na swoich mapach.

Heroic 2:0 Natus Vincere

de_Nuke 16:2
de_Train 16:12
de_Inferno

Teraz Heroic może przygotowywać się do turnieju, który odbędzie się 17-22 Grudnia w Chinach a jego pula nagród nie została jeszcze potwierdzona przez organizatorów.