WCA 2017 Europe Main Qualifier: AGO górą w starciu z dignitas

Autor: Daniel Ryszkowski
AGO Gaming

W ramach WCA 2017 Europe Main Qualifier AGO Gaming podejmowało team dignitas. Ważne w kontekście awansu spotkanie zwycięstwem zakończyła polska formacja.

Pojedynek rozpoczął się na wybranym przez team dignitas inferno. Mecz nie zaczął się dobrze dla gospodarzy mapy, którzy w pierwszych rundach musieli uznać wyższość polskiego teamu. Po świetnym (5:0) początku, AGO kontynuowało dominację w pierwszej połowie, pozwalając przeciwnikom na zaledwie cztery punkty po stronie atakującej. Druga część spotkania to kontrola ze strony polskiej formacji. Wszystko na co stać  było w tym meczu dignitas, to zbliżenie się do AGO na różnicę czterech punktów. Od stanu 12:8 zwyciężali jednak już tylko Polacy. Najskuteczniejszym zawodnikiem w tym spotkaniu był Mateusz “TOAO” Zawistowski, który zgromadził na swoim koncie 27 fragów, przy średnich obrażeniach na rundę na poziomie 106.

Na drugą mapę wybrany został, tradycyjnie dla AGO, train. Spotkanie, wygraniem trzech pierwszych rund lepiej rozpoczęło dignitas. Na odpowiedź polskiej formacji długo czekać nie musieliśmy, bo już trzy rundy później oglądaliśmy remis, a zwycięska seria ekipy Damiana “furlan” Kisłowskiego trwała do stanu 7:3. Ostatecznie w pierwszej części spotkania dignitas odpowiedziało jeszcze dwoma rundami, a pierwsza połowa meczu skończyła się pięciopunktowym prowadzeniem Polaków. Druga odsłona to próba powrotu do spotkania drużyny Rubena “RUBINO” Villarroela. Próba udana, gdyż po serii wygranych rund międzynarodowa formacja doprowadziła do wyrównania (12:12). Końcówkę lepiej jednak wytrzymała drużyna AGO, która nie bez problemów zakończyła mapę wynikiem 16:14.

AGO 2:0 dignitas (16:8 – inferno, 16:14 – train)

W kolejnym, decydującym o awansie meczu AGO zmierzy się z drużyną Vega Squadron. Początek spotkania zaplanowano na 12 października godz. 14:30