IzakTV

Strona główna » WE. THE REVOLUTION Z PASZPORTEM POLITYKI!

WE. THE REVOLUTION Z PASZPORTEM POLITYKI!

Autor: Marcin Skrętkowicz

Klabater ma olbrzymią przyjemność poinformować, że opiniotwórczy tygodnik Polityka przyznał wczoraj grze We. The Revolution i jej twórcy, Dawidowi Ciślakowi, prestiżową nagrodę Paszport Polityki.

Gala wręczenia nagród Polityki odbyła się wczoraj wieczorem, jednym z jej laureatów (w kategorii Kultura Cyfrowa) został Dawid Ciślak, twórca i pomysłodawca gry We. The Revolution. Wydawcą i promotorem gry jest Klabater. Kapituła nagrody przyznała Dawidowi wyróżnienie:

“Za pokazanie na przykładzie rewolucji francuskiej mechanizmów korumpo­wania i zastraszania sędziów oraz – dzięki błyskotliwemu wykorzystaniu potencjału interaktywnego medium – za zmuszenie odbiorcy do konfrontacji z własnym sumieniem.” – Polityka

W imieniu całego Klabatera gratuluję Dawidowi tego wielkiego osiągnięcia. Paszporty Polityki to najbardziej prestiżowa nagroda kulturalna w naszym kraju, jesteśmy dumni, że mogliśmy być zaangażowani w ten projekt jako wydawca. – powiedział Michał Gembicki, Członek zarządu Klabatera – “We. The Revolution od początku zwracała uwagę swoim ambitnym podejściem i głębokim przesłaniem – dlatego zdecydowaliśmy się ją wydać i wesprzeć promocyjnie. Gra okazała się hitem jakościowym i sprzedażowym wzbudzając zainetresowanie na całym swiecie, m.in. we Francji gdzie doceniły ją największe media mainstreamowe i gdzie zorganizowano nawet konferencję naukową na jej temat pod patronatem francuskiego Ministerstwa Kultury. Teraz ten potencjał docenił zespół Polityki, z czego bardzo się cieszymy.

We. The Revolution gracz wciela się w rolę sędziego Trybunału Rewolucyjnego, wydaje wyroki w sprawie zwykłych mieszkańców miasta, rewolucjonistów i arystokracji. Musi jednak uważać, by samemu nie stać się wrogiem rewolucji – złe decyzje mogą go kosztować, dosłownie, głowę. Fabuła gry nie ogranicza się jednak tylko do sal sądowych, w tle toczonych rozpraw główny bohater prowadzi życie rodzinne, a także bierze udział w skomplikowanej politycznej grze.