IzakTV

Strona główna » WePlay! ogłosiło turniej CS:GO dla akademii. Udział w nim weźmie m.in. mouz NXT!

WePlay! ogłosiło turniej CS:GO dla akademii. Udział w nim weźmie m.in. mouz NXT!

Autor: Marcin Kapusta

WePlay! Esports wyszło do społeczności z ciekawą inicjatywą. Firma zorganizuje bowiem turniej CS:GO dla najlepszych akademii na scenie!

Organizatorzy wyszli z inicjatywą rozwoju młodych talentów, dlatego też powstał ten turniej. Ujrzymy w nim wyłącznie drużyny, które mają co najmniej czterech graczy w przedziale wiekowym 16-20 lat. “Liga stanowi doskonałą platformę dla młodych zawodników, którzy mogą się wykazać, rywalizując z innymi zespołami. Jest to też proces przygotowywania się do gry przeciwko określonym przeciwnikom i długoterminowe planowania zmian w składzie pod kątem odgrywania określonych ról.” – przyznał w komunikacie COO Natus Vincere, Aleksey Kucherov. “Będą dni medialne i wywiady, gracze będą rozwijać się jako jednostki. Ogólnie rzecz biorąc, będzie wszystko to, co jest już obecnie w topowym tierze CS:GO. Wszystko to, do czego trzeba się przyzwyczaić na bardzo wczesnym etapie kariery jako profesjonalny esportowiec.” – kontynuował.

Na liście uczestników widnieje osiem ekip, które otrzymały bezpośrednie zaproszenia. W grze zobaczymy akademie najpotężniejszych marek espotowych, takich jak Astralis, Ninjas in Pyjamas, Virtus.pro czy też Natus Vincere. Nie zabraknie także drugiego składu mousesports, którego częścią są Kamil “siuhy” Szkaradek oraz Hubert “Szejn” Światły. Co ciekawe, do zmagań przystąpi również Fnatic, które aktualnie nie posiada akademii. Niemniej jednak według portalu HLTV, brytyjska organizacja zainwestowała w utalentowaną młodzież i już niebawem ogłosi powołanie nowego zespołu o nazwie Fnatic Rising.

Warto wspomnieć o formacie rozgrywek. Te rozpoczną się od fazy grupowej (19 lipca-8 sierpnia), z której trzy najlepsze drużyny awansują się do finałów lanowych. Z kolei zespoły z miejsc 4-7 zagrają w play-inach, w których powalczą o ostatniego slota do finałów. Te planowo mają odbyć się 27-29 sierpnia w stolicy Ukrainy, Kijowie.

Lista uczestników WePlay! Academy League 2021 prezentuje się następująco:

🇸🇪 Young Ninjas🇺🇦 NAVI Junior🇧🇷 FURIA Academy🇪🇺 mouz NXT
🇪🇺 Fnatic Rising🇩🇪 BIG Academy🇩🇰 Astralis Talent🇷🇺 VP.Prodigy