IzakTV

Strona główna » WG Fest 2018: gry, rock, przyszłość!

WG Fest 2018: gry, rock, przyszłość!

Autor: Marcin Skrętkowicz
WG Fest 2018

Już w tę sobotę pokryta śniegiem Moskwa będzie naprawdę gorącym miejscem! W Expocentre odbędzie się WG Fest 2018, trzeci festiwal fanów gier Wargaming, ich rodzin i miłośników rocka. Ponad 15 000 odwiedzających z 40 różnych krajów świata spotka się w jednym miejscu.

Wargaming to prywatna firma z siedzibą na Cyprze zajmująca się produkcją gier. Wielokrotnie nagradzana rozlicznymi nagrodami, założona w 1998 roku jest obecnie jednym z liderów branży zatrudniając ponad 4000 pracowników w biurach na całym świecie. Już ponad 200 000 000 graczy spróbowało naszych gier na wszystkich, najważniejszych platformach sprzętowych. Wiodącymi tytułami są pancerny hit World of Tanks oraz strategiczna gra akcji World of Warships. Dedykowana jednostka Wargaming Mobile ma na celu dostarczanie angażujących doświadczeń na tablety i smartfony poprzez tworzenie gier wewnętrznie oraz za pośrednictwem współpracy z partnerami zewnętrznymi.

WG Fest to ponad 290 pracowników firmy Wargaming obsługujących wydarzenie oraz 3 hektary przestrzeni (30 000 metrów kwadratowych), na których znajdziecie:

  • Olbrzymie strefy grania z ponad 450 stacjami do zabawy w World of Tanks, World of Tanks Blitz, World of Tanks: Mercenaries, World of Warships, World of Warships Blitz, World of Warships: Legends I Gods and Glory;
  • 28 stref rozrywki dla graczy i ich rodzin;
  • Na scenie będzie specjalny mecz 15 na 15 w World of Tanks, w którym zmierzą się najlepsze klany z regionu Europy i Rosji;
  • Superfinał turnieju graczy 3 na 3 w World of Tanks „Road to WG Fest with Rostelekom”;
  • Na głównej scenie wystąpią lokalne gwiazdy pop-rocka i rapu oraz gwiazda festiwalu Sabaton, powermetalowa grupa ze Szwecji. Członkowie grupy Sabaton są graczami w World of Tanks!

WG Fest 20187 odbędzie się 15 grudnia. Szczegóły festiwalu można znaleźć pod adresem https://wgfest.ru/en/main.