Wielka sensacja! Styl Dunów lepszy od Anonymo w zamkniętych eliminacjach do DH Open

Autor: Krzysztof Sarna
byali

Coś niesamowitego! Styl Dunów pokonał Anonymo w pierwszej rundzie drabinki przegranych zamkniętych kwalifikacji do DreamHacka Open January. Tym samym Paweł “byali” Bieliński i spółka zawalczą w sobotę w ostatecznym starciu, którego stawką będzie występ w głównym turnieju.

Polskie derby rozpoczęliśmy na Nuke’u. Styl Dunów objęło stronę antyterrorystów i gładko przejechało się po rywalu. Dowodem na to jest wygranie pierwszej części wynikiem 11:4. Po przerwie Paweł “byali” Bieliński i spółka zwyciężyli rundę pistoletową, ale Anonymo zbliżyło się do wyniku 8:13. W ostateczności to miks wyszedł lepiej, a w przedostatniej rundzie kapitalnym zagraniem wykazał się Michał “MICHU” Müller, który poradził sobie w sytuacji sam na dwóch.

Anonymo idealnie zaczęło grę na Trainie, gdzie mimo porażki w rundzie pistoletowej znakomicie radziło sobie w kolejnych odsłonach. Zawodnicy Adriana “IMD” Piepera zwyciężyli pierwszą połowę wynikiem 11:3. Nie ma się czemu dziwić, wszak strona broniąca na ten moment jest lepsza na pociągach. Gdy wróciliśmy do gry, Styl Dunów zaczął wracać i to na konkretnie. W międzyczasie “Anonimowi” zdołali wygrać trzy rundy, ale EXUS i spółka zdołali nawiązać bliski kontakt (14:15). W decydującym momencie to jednak nowopowstała organizacja okazała się lepsza, co doprowadziło do Mirage’a.

A na nim już od początku mogliśmy oglądać wyrównaną walkę. Żadna z ekip nie odskakiwała na więcej niż dwa punkty przewagi. Warto wspomnieć o dwunastej rundzie, gdzie Styl Dunów przegrywał 5:6, a w sytuacji sam na trzech z deagla poradził sobie Paweł “byali” Bieliński. Ta akcja z pewnością dodała tej formacji solidnego kopa motywacyjnego, ponieważ pierwsza połowa zakończyła się jej zwycięstwem 9:6. Po tym sklejka zawodników wygrała trzy rundy i już tylko cztery dzieliły ją od wygranej. Jednak w tym momencie dali o sobie znać gracze Anonymo, którzy ugrali sześć odsłon z rzędu i doprowadzili do remisu. Na więcej natomiast nie było stać “Anonimowych”, którzy ulegli w kolejnych czterech rundach i zakończyli swoją przygodę na etapie zamkniętych eliminacji.

Styl Dunów 2:1 Anonymo – Nuke 16:8, Train 14:16, Mirage 16:12

W równoległym meczu forZe pokonało HellRaisers i tym samym awansowało do głównej imprezy. Natomiast już jutro, w sobotę o godzinie 14:00 Styl Dunów powalczy z HellRaisers o ostatnie miejsce na DreamHacku Open January.