IzakTV

Strona główna » Wielki finał ESL MP już dziś! Czy HONORIS pokona Wisłę i obroni tytuł?

Wielki finał ESL MP już dziś! Czy HONORIS pokona Wisłę i obroni tytuł?

Autor: Krzysztof Sarna

Dzisiejszym wieczorem dojdzie do wielkiego rozwiązania w kraju nad Wisłą. Mówimy tu o wyłonieniu mistrza Polski, wszak już dziś rozegra się finał jesiennych ESL Mistrzostw Polski, w którym aktualny mistrz – HONORIS zmierzy się z Wisłą All iN! Games Kraków. 

Wczorajsze zmagania półfinałowe trwały łącznie ponad osiem godzin. Nie możemy jednak nie powiedzieć, że nic się nie działo, wszak starcia premiowane wielkim finałem najzwyczajniej w świecie dowiozły. Liczymy zatem, że dzisiejszego wieczora będzie tak samo i ani Wisła Kraków, ani HONORIS nie ustąpią nawet na chwilę w walce nie tylko o tytuł mistrza Polski.

O godzinie 19:00 wystartuje ostatni już pojedynek jesiennych ESL MP. W nim Biała Gwiazda zmierzy się z organizacją Filipa “NEO” Kubskiego i Wiktora “TaZa” Wojtasa. Formacja wywodząca się z Krakowa pokonała wczoraj Anonymo Esports, z kolei HONORIS okazało się lepsze od MAD DOG’S PACT. Nie da się ukryć, że to właśnie 73. drużyna według światowego rankingu HLTV jest największym faworytem do zgarnięcia trofeum. Mimo tego, że to Wiślacy przodują we wcześniej wspomnianym notowaniu – wypadli oni słabiej w sezonie zasadniczym. Podopieczni Mariusza “Loorda” Cybulskiego zajęli na sam koniec rywalizacji trzecie miejsce i po osiemnastu mapach zgromadzili 38 punktów. Jeśli chodzi o dogłębniejsze liczby, to na dwunastu arenach triumfowali, na dwóch zremisowali oraz na czterech musieli uznać wyższość przeciwnika.

Jeśli natomiast chodzi o aktualnego mistrza Polski – ten zaprezentował się naprawdę fenomenalnie. Zakończył etap zasadniczy na fotelu lidera, posiadając 44 oczka. HONORIS jedynie dwukrotnie przegrało i zremisowało, co daje aż czternastokrotny triumf. Warto również wspomnieć o bezpośrednich pojedynkach tych zespołów. Jeśli chodzi o ESL MP – ekipy te mierzył się 4 października w ramach drugiej kolejki. Wówczas minimalnie lepsi okazali się Filip “NEO” Kubski i jego koledzy, którzy zremisowali na Overpassie, a na Nuke’u wygrali do czternastu. Dwie mapy i komplet rund, a to oznacza jedno. Zetrą się dziś naprawdę drużyny na bardzo zbliżonym poziomie umiejętności. Dzień później, a więc 5 października doszło do jeszcze jednego starcia w formacie BO1, a miało to miejsce przy okazji otwartych kwalifikacji do DreamHacka Open November. Wtedy ponownie ujrzeliśmy komplet odsłon, a zwycięscy z serwera schodzili mistrzowie Polski.

A jak to wszystko będzie prezentować się dzisiaj? Z pewnością mecz w formacie BO3 zagra na korzyść organizacji z Małopolski, która będzie mieć zwiększony margines błędu. Ponadto, Grzegorz “SZPERO” Dziamałek i spółka zaprezentowali wczoraj wachlarz pomysłów w potyczce z “Anonimowymi”. Udowodnili tym samym, że przygotowali się do tego turnieju i są w stanie go wygrać. Podobnie zresztą jest przecież z HONORIS, które świetną formę prezentowało jeszcze w fazie zasadniczej.

19:00 | Wisła All iN! Games Kraków vs. HONORIS – BO3

Wielki finał jesiennej edycji ESL Mistrzostw Polski możecie oglądać na oficjalnym kanale Twitch ESL Polska. Przejdziecie do niego klikając ten odnośnik.

Przypomnijmy, że obie ekipy nie walczą tylko o miano mistrza Polski. Zwycięzca dzisiejszego pojedynku zgarnie czek na 50 tysięcy złotych. Na tym się jednak nie kończy, ponieważ najlepsza formacja w Polsce dostanie się do etapu Play-In IEM Katowice 2022, a ponadto zagra w piętnastym sezonie ESL Pro League Conference.