IzakTV

Strona główna » Wielki finał WRC ESPORTS 2019

Wielki finał WRC ESPORTS 2019

Autor: Marcin Skrętkowicz

Mistrzostwa WRC to najtrudniejsza i najbardziej nieprzewidywalna rywalizacja motorsportowa na świecie. Kierowcy, piloci oraz personel techniczny muszą nieustannie dostosowywać się do warunków, aby uzyskać maksymalne osiągi auta i prześcignąć rywali na każdej nawierzchni niezależnie od pogody i pory dnia. W takich warunkach przyjdzie się zmierzyć zawodnikom WRC eSports, którzy już 5 października staną do rozgrywek w wielkim finale tegorocznego sezonu. 

WRC 8 to licencjonowana gra wideo 2019 World Rally Championship. Nigdy wcześniej żadna oficjalna symulacja wyścigów WRC nie była tak autentyczna. Nowa fizyka jazdy na wszystkich nawierzchniach, zmieniony tryb kariery, dynamiczna pogoda, 50 ekip, 14 państw, 100 rajdów, wyzwania tygodnia oraz tryb eSports to tylko niektóre z elementów, jakie czekają na graczy WRC 8. Asfalt, żwir, lód i śnieg: wciel się w najlepszych kierowców Mistrzostw, zmierz się z ekstremalnymi warunkami i doświadcz wyścigu z fotela kierowcy!

Przez 8 miesięcy śledzili 12 wyzwań najlepszych zawodników esportowych w WRC. Teraz do walki o tytuł mistrza staje 9 zawodników, między innymi Jon Armstrong, czyli mistrz świata z 2018 roku, oraz Lohan „Nexl” Blanc, zwycięzca w 2017 roku. Wielki finał rozgrywek WRC eSports odbędzie się w sobotę 5 października 2019 roku.

Wydarzenie organizowane na terenie parku serwisowego WRC w Llandudno podczas Wales Rally GB zgromadzi 9 zawodników, którzy będą rywalizować w wielkim finale. 5 października każdy z zawodników weźmie udział w 8 specjalnych etapach kwalifikacyjnych, które wyłonią najlepszych. Tylko 4 kierowców wejdzie do wielkiego finału, odbywającego się tego samego dnia (o godz. 18:00 czasu lokalnego) i podzielonego na 3 etapy specjalne.

Wielki finał WRC eSports będzie transmitowany m.in. na kanałach:

Na zwycięzcę turnieju czeka samochód Hyundai i20 Coupe o wartości 20 000 € oraz okazja do wspólnej przejażdżki z Danim Sordo w trakcie Rajdu Hiszpanii.

Esportowa rywalizacja WRC powróci w przyszłym roku. Cotygodniowe wyzwania eSports dostępne w grze WRC 8 dają graczom możliwość zmierzenia się z rywalami i sprawdzenia swoich umiejętności. Droga prowadząca do międzynarodowego finału w 2020 roku rozpocznie się podczas styczniowego Rajdu Monte Carlo.