IzakTV

Strona główna » Windigo Gaming nareszcie z wypłatą za WESG 2018!

Windigo Gaming nareszcie z wypłatą za WESG 2018!

Autor: Mateusz Lechowicz

Pomimo długiego czasu oczekiwania na zapłatę za zeszłoroczne finały WESG, byłym zawodnikom Windigo Gaming finalnie udało się otrzymać zaległe pieniądze.  

Ukraińska organizacja nie była jedyną, która miała problemy z otrzymaniem zaległych należności przez WESG. X-kom AGO również musiało zmierzyć się przez pewien okres czasu z podobnymi problemami. W odróżnieniu od Jastrzębi Windigo już wtedy miało niemałe kłopoty finansowe. Cały szereg komplikacji z wypłacaniem nagród (również za Moche XL) doprowadził do zakończenia działalności przez organizację z dniem 1 listopada 2019.  

Brak struktur organizacyjnych nasilił trudności z przelaniem pieniędzy wobec graczy i organizacji. Termin wypłacenia nagrody upłynął 8 października a firma reprezentująca WESG –  Alibaba  tłumaczyła się problemami związanymi z bankowością i późniejszą pandemią koronawirusa. Po ponad roku oczekiwania i planach pozwania WESG przez byłych graczy ukraińskiej organizacji udało się otrzymać należne pieniądze. Artur Yermolayev, były CEO Windigo Gaming wypowiedział się w tym temacie dla serwisu HLTV. Ciesząc się, że sprawa została rozwiązana i gracze końcowo otrzymali należne pieniądze. 

Były skład Windigo Gaming: 

  • Valentin “poizon” Vasilev 
  • Georgi “SHiPZ” Grigorov 
  • Kamen “bubble” Kostadinov 
  • Yanko “blocker” Panov 
  • Viktor “v1c7oR” Dyankov 

Więcej o całej sytuacji: