Windigo zagra o ESL Pro League 10. NiP zawodzi.

Autor: Piotr Ossowski

Dziś w południe rozpoczęło się spotkanie pomiędzy ekipą szwedzkiego Ninjas in Pyjamas, a bułgarskim Windigo. Stawką była gra w meczu o bezpośredni awans do ESL Pro League 10. Przegrany miał trafić do relegacji.

Wybór Bułgarów padł na Overpass’a. Widać, że veto nie było przypadkowe, bo już początek tej ekipy był bardzo mocny. Pierwsza połowa padła łupem Windigo, ci wygrali 10:5. W drugiej części obudzili się Szwedzi, którzy zanotowali powrót z wyniku 8:13 na 14:13. Niestety dla nich, nie byli wystarczająco skuteczni i nie sfinalizowali tej mapy, co poskutkowało porażką 14:16.

Później mogliśmy oglądać Nuke’a. Na mapie wybranej przez NiP, Bułgarzy nie mieli za wiele do powiedzenia. Bardzo dobra i pewna gra pozwoliła Szwedom szybko zwyciężyć tego “seta” wynikiem 16:7.

Decydującą mapą był Dust 2. Nie był to wyrównany pojedynek. Od samego początku wysokie tempo narzuciła ekipa Windigo. Świetnie grający na Duście SHiPZ od początku prowadził swoją drużynę do zwycięstwa. Bułgarzy wygrali pierwszą połowę 11:4, a jak się później okazało – reszta spotkania była formalnością. Windigo wygrało 16:7 i zapewniło sobie finał pre-relegacji do ESL Pro League 10.

Bułgarzy już za kilka minut zmierzą się z Heretics w meczu o dużą stawkę. Zwycięzca awansuje bezpośrednio do ESL Pro League 10. NiP natomiast będzie grać w relegacjach ESL Pro League 9.

Windigo 2:1 Ninjas in Pyjamas

Overpass – 16:14