IzakTV

Strona główna » Windows 11 oficjalnie ogłoszony! Nowy system będzie miał nowe funkcje dla graczy

Windows 11 oficjalnie ogłoszony! Nowy system będzie miał nowe funkcje dla graczy

Autor: Michał Maćkowski
Windows 11

Wczoraj oficjalnie Microsoft przedstawił nowy system, który dostępny będzie pod koniec tego roku. Windows 11 posiadać będzie kilka funkcji dla graczy i co ważne będzie darmowy dla posiadaczy poprzedniej wersji. 

Windows 10 miał być ostatnim systemem od Microsoft, który ciągle producent chciał aktualizować. Tak się jednak nie wydarzyło, a nowy Windows 11 został oficjalnie wczoraj zaprezentowany. Już teraz wiemy, że posiadacze poprzedniej wersji systemu operacyjnego tego producenta otrzymają darmową aktualizację, jednak wielu z pewnością będzie temu sceptycznie nastawione, ze względu na wymagania sprzętowe.

  • Procesor: 64-bitowy, co najmniej z 2 rdzeniami i zegarem 1 GHz
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Ilość wolnego miejsca na dysku: 64 GB
  • Karta graficzna: zgodna z biblioteką DirectX 12 lub nowszą ze sterownikiem WDDM 2.0
  • Metoda zabezpieczę TPM: 2.0
  • Wyświetlacz większy niż 9 cali o rozdzielczości 720p

Nowy Windows ma przynieść graczom nowe funkcje. Jak czytamy w oświadczeniu nowy system operacyjny ma przynieść najlepsze jak do tej pory wrażenia z gier na PC i oferować będzie HDR, Direct Storage oraz dostęp do aplikacji Xbox, aby korzystać z gier Xbox Game Pass.

  • Windows 11 to odświeżony design i zaprojektowane na nowo doświadczenia użytkownika – począwszy od przycisku Start i paska zadań, po dźwięki systemowe, czcionkę i ikony. Nowością w Windows 11 jest wprowadzenie funkcji Snap Layouts, Snap Groups i Desktops, aby zapewnić jeszcze wydajniejszy sposób pracy wielozadaniowej.
  • Chat w Microsoft Teams zintegrowany z paskiem zadań pozwala błyskawicznie łączyć się za pomocą wiadomości tekstowych, czatu, rozmowy głosowej lub wideo z każdym z kontaktów, niezależnie od platformy lub urządzenia z systemem Windows, Android czy iOS.
  • Widgety, czyli nowy spersonalizowany kanał oparty na sztucznej inteligencji otwiera wyselekcjonowany widok bezpośrednio z poziomu pulpitu. Niezależnym twórcom i wydawcom, widgety w Windows dają nowe możliwości na dostarczanie spersonalizowanych treści.
  • Nowy Microsoft Store to zaufana lokalizacja dla aplikacji i treści, tworząca bardziej otwarty ekosystem dla programistów i twórców, a także szybsze i bezpieczniejsze środowisko dla specjalistów IT.

Premiera  Windowsa 11 zaplanowana jest pod koniec tego roku.