Winstrike pokonuje PACT, Polacy odpadają z LOOT.BET 5

Autor: Piotr Ossowski
PACT

Niestety, już w dzień powrotu z LAN-a Polskiej Ligi Esportowej odbywającego się w Rzeszowie, gracze PACT musieli walczyć o życie w LOOT.BET 5.

Polacy podejmowali ekipę z regionu CIS – Winstrike. Całkiem dobrze prosperujący rywal był sporym wyzwaniem dla ekipy PACT, tym bardziej, jeżeli ci musieli grać na sporym zmęczeniu. Stawką spotkania był awans do fazy playoff LOOT.BET 5.

Pierwszą mapą było Vertigo. Wybór trudny dla Polaków, bo ci mogą się pochwalić zaledwie 29% skutecznością, jeśli chodzi właśnie o Vertigo. Już sam początek należał do Winstrike. Rywale zza wschodniej granicy dobrze radzili sobie po stronie antyterrorystów. Skutecznie punktowali PACT i pierwszą połowę zdołali domknąć wynikiem 11:4. Druga część wiązała się ze znacznie większą walką Polaków, lunAtic i spółka starali się odwrócić losy spotkania, doprowadzili nawet do wyniku 12:13, jednak końcówka należała do Winstrike, które ostatecznie wygrało 16:12.

Drugi wybór padł na Inferno. Ta mapa była prawdziwym popisem umiejętności polskiej ekipy. Polacy nie pozostawili rywalowi żadnych złudzeń! Pierwsza połowa padła ich łupem 12:3. W drugiej części byli równie skuteczny kończąc to spotkanie wynikiem 16:5.

Ostatnia mapa, którą był Dust 2 to prawdziwa karuzela. Pierwsza połowa, padła łupem Winstrike, które wykazało się przyzwoitą grą po stronie atakującej. Drużyna z regionu CIS wygrała 10:5 i zdawało się, że będzie dążyć do ostatecznego zwycięstwa. PACT stawiło czoła swoim rywalom, udało im się wrócić do spotkania, prowadzili nawet 15:14, ale nie potrafili wykończyć ostatniej rundy, w wyniku czego doszło do dogrywki. Tam było również bardzo zacięcie! Pierwszy doliczony czas gry nie rozwiał wątpliwości, mieliśmy 18:18. Wyrównana walka trwała do ostatniej rundy. Winstrike wyszło na prowadzenie 21:20, Polacy zdołali zająć bombsite B, ale w sytuacji 3vs3 nie uchronili bomby przed rozbrojeniem i musieli uznać wyższość swoich rywali.

Wielka szkoda tego meczu, bo drużyna PACT-u włożyła ogrom energii w ten mecz. Niestety, odpadają oni z walki o wygraną w LOOT.BET 5. Już za kilka chwil Polacy będą walczyć o utrzymanie w ESEA MDL, gdzie podejmą duńskie AGF, które sprostało Wiśle Kraków.

Winstrike zwycięstwem dołączyło do grupy ośmiu drużyn, którzy powalczą o nagrodę główną LOOT.BET 5. Przypomnijmy, że triumfator rozgrywek zgarnia 18 000$. Wśród drużyn, które zagrają dalej są między innymi AGO oraz Wisła Kraków.

PACT 1:2 Winstrike (Vertigo 12:16, Inferno 16:5, Dust 2 20:22)