Wisła All In! na prowadzeniu w ESL Mistrzostwa Polski

Autor: Paulina Szymak

Jak to mawiają: raz się wygrywa, raz się przegrywa. I tak też było w dzisiejszych spotkaniach w ramach ESL Mistrzostwa Polski Jesień 2019. W walce o zwycięski tytuł stanęły dziś cztery drużyny. Na początek w dwumeczu Aristocracy, pomimo dziś ogłoszonych problemów, podjęło ekipę x-kom AGO, a następnie, również w dwóch spotkaniach Illuminar zmierzyło się z Wisłą All In!.

Mapa de_nuke rozpoczęta została w pięknym stylu przez ekipę Aristocracy. „TaZ” i spółka bez najmniejszego problemu zatrzymywali próby podejścia terrorystów pod bombsity dzięki czemu na ich koncie spoczęły cztery punkty (4:0). Dopiero piąta runda przyniosła AGO możliwość zgarnięcia pierwszego oczka. Jak się jednak okazało „dycha” doskonale poradził sobie w sytuacji 1vs2 i po eliminacji przeciwników, rozbroił bombę zdobywając tym samym piątą rundę. Kolejne rundy były dla zawodników AGO niczym równia pochyła. Nawet gdy z pozoru sytuacja wyglądała lepiej dla Jastrzębi, w ostateczności punkt i tak lądował na koncie Arcy, dzięki czemu pierwsza połowa zakończyła się spektakularnym 15:0 na korzyść Aristocracy. Nie da się ukryć, że zmiana stron była tylko formalnością, gdyż „rallen” i spółka zdominowali przeciwników 16:0.

Kolejną mapą w tym dwumeczu był Train. Krótka przerwa pomiędzy rozgrywkami podniosła w końcu morale zawodników x-kom AGO, gdyż z przytupem ruszyli do gry po porażce na Nuke. Najpierw pistoletówka wpadła na ich konto, by w kolejnych rundach skompletować aż sześć oczek z rzędu (7:0). Aristocracy wreszcie przypomniało sobie o wcześniejszej formie i ósma runda przyniosła im długo wyczekiwany punkt. Nie mogli się ono długo cieszyć z powrotu do gry, gdyż AGO sprawnie dokładało kolejne oczka do swojego wyniku (10:3). Chociaż dwie ostatnie rundy padły łupem Arcy, wciąż musieli oni nadrobić sporą stratę (5:10). Po zmianie stron pistoletówka zgarnięta została przez Aristocracy, lecz AGO od razu odpowiedziało atakiem. Drużyna „TaZ’a” starała się ugrać jeszcze jakąkolwiek rundę, lecz w tym przypadku Jastrzębie okazały się lepsze i zakończyły de_train 16:8.

de_nuke
Aristocracy – 16:0 – x-kom AGO
de_train
Aristocracy – 8:16 – x-kom AGO

Drugi dwumecz pomiędzy Wisłą a Illuminar należał do bardziej wyrównanych. W tym przypadku to krakowski team otworzył spotkanie, jednak przeciwnicy szybko nadrobili stratę (3:2). „SZPERO” i spółka mieli jednak inny plan na ten mecz, dzięki czemu ich przewaga zaczęła rosnąć (8:2). Chociaż Illuminar pokusiło się jeszcze o dwa oczka, to Wisła zdecydowanie lepiej prezentowała się na zakończenie pierwszej połowy (11:4). Zmiana stron rozpoczęła się od dwóch rund dla IHG, lecz Wisła nie ustępowała w walce, przez co to oni znaleźli się bliżej wygranej (15:6), a w konsekwencji zakończyli 16:6.

I po raz kolejny mogliśmy dziś zobaczyć mapę de_train i tym razem to Illuminar rozpoczęło od trzech rund z rzędu. Wisła nie pozostawała jednak w tyle, dzięki czemu na ich koncie spoczęły dwa oczka. Chociaż IHG pokusiło się jeszcze o dwa punkty, to drużyna „SZPERA” w końcu pokazała swoje umiejętności, najpierw wyrównując rozgrywkę (5:5), by ostatecznie wysunąć się na czteropunktowe prowadzenie (9:5). Mimo że ostatnia runda pierwszej połowy wpadła na konto Illuminar, nie zmieniło to zbyt wiele w zaistniałej sytuacji (9:6). Zamiana stron rozpoczęła prawdziwą walkę punkt za punkt, gdzie żadna z drużyn nie miała zamiaru się wycofywać z gry (12:8). Runda 24 definitywnie należała do „innocent’a” który zaszedł przeciwników od pleców i zgarnął aż cztery fragi, zmniejszając przewagę przeciwników (11:13). Końcówka tego spotkania była pełna emocji, gdy mogliśmy zobaczyć wynik 13:13. Chociaż czternasty punkt spoczął na koncie Illuminar, Wisła znów doprowadziła do remisu. Kolejna runda była decydującą i pierwszy punkt meczowy, dzięki czterem trafieniom „SZPERA” zdobyty został przez Wisłę. Illuminar podjęło jednak rękawice, przez co spotkanie zakończyło się wynikiem 15:15.