IzakTV

Strona główna » Wisła i AGO poszukają we wtorek punktów w ESEA Premier

Wisła i AGO poszukają we wtorek punktów w ESEA Premier

Autor: Krzysztof Sarna

Wisła All iN! Games Kraków i x-kom AGO nie mogą się poszczycić dobrą sytuacją w 39. sezonie ESEA Premier. Jednak dziś nadarzy się okazja, by polepszyć ten stan rzeczy, wszak dojdzie do kolejnych potyczek. Do tego ujrzymy Anonymo Esports, które walczy w otwartych eliminacjach ESL Challenger Anaheim 2022.

Na pierwszy pojedynek będziemy musieli poczekać do godziny 18:00. Wówczas to wyżej wspomniane Anonymo zmierzy się z 1shot w ramach otwartych kwalifikacji do ESL Challenger Anaheim 2022. Pojedynek ten to jednocześnie ćwierćfinał, a to oznacza, że w przypadku ewentualnej wygranej podopieczni Adriana “IMD” Piepera będą już jedną nogą w zamkniętych kwalifikacjach. Problem może jednak stanowić fakt, że pojedynek rozegra się w formacie BO1. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że w tego typu spotkaniach zdarzyć może się dosłownie wszystko. Ponadto warto przypomnieć, że wczoraj esportowe środowisko obiegła wieść, że na ławce rezerwowych wylądował Kacper “Kylar” Walukiewicz. W jego miejsce pojawił się Patryk “Demho” Tomaszewski. W gruncie rzeczy, to zespół z Polski jest faworytem do wygrania tych zawodów, wszak to on zajmuje 52. miejsce w światowym rankingu HLTV. 

Godzinę później do rywalizacji dołączy się Biała Gwiazda wraz z x-kom AGO, lecz mowa tu o 39. sezonie ESEA Premier. Organizacja z Krakowa zmierzy się z Entropiq, co już na samym starcie oznacza, że łatwo na pewno nie będzie. Rosyjsko-kazachska formacja poczyniła spory postęp, czego idealnym dowodem jest dostanie się do najlepszej dziesiątki świata rankingu HLTV. Grzegorz “SZPERO” Dziamałek i jego koledzy podchodzą do tego starcia w roli underdoga. Trzeba też dodać, że punkty są bardzo potrzebne ekipie z grodu Kraka, ponieważ na ten moment po trzech rozegranych meczach ma ich tylko trzy i zajmuje szóste miejsce. 

W identycznej sytuacji są “Jastrzebie”, które są na siódmej pozycji w tabeli grupy A. Ta potyczka w teorii powinna stać na wysokim, a bardziej zaciętym poziomie, ponieważ obie drużyny są blisko siebie w notowaniu HLTV. Z tą jednak różnicą, że Damian “Furlan” Kisłowski i jego kompani są na 32. pozycji, podczas gdy GL na 44. Dzisiejszy przeciwnik kolektywu znad Wisły również po trzech pojedynkach ma trzy oczka i w konsekwencji takiego obrotu spraw zajmuje piątą lokatę. Do ostatniego pojedynku pomiędzy tymi zespołami doszło 7 września jeszcze w ubiegłym sezonie ESEA Premier. Wówczas po pełnej serii lepsi okazali się Rodacy.

Harmonogram wtorkowych spotkań polskich formacji prezentuje się następująco:

18:00 | Anonymo Esports vs. 1shot – BO1 [Transmisja]

19:00 | Wisła All iN! Games Kraków vs. Entropiq – BO3 [Transmisja]

19:00 | x-kom AGO vs. GamerLegion – BO3 [Transmisja]