IzakTV

Strona główna » Wisła kontra Anonymo hitem poniedziałkowych spotkań ESL MP

Wisła kontra Anonymo hitem poniedziałkowych spotkań ESL MP

Autor: Krzysztof Sarna

Już tylko trzy spotkania dzielą nas od poznania mistrza Polski. To wszystko za sprawą tego, że już dzisiaj startują półfinały jesiennych ESL Mistrzostw Polski. Pasjonująco zapowiada się pojedynek pomiędzy Wisłą All iN! Games Kraków a Anonymo Esports. 

Po wyłonieniu mistrza świata na PGL Majorze, którym okazało się Natus Vincere nadszedł czas na poznanie wiodącej formacji w kraju nad Wisłą. Na placu walki o tytuł mistrza Polski pozostały cztery drużyny, a mowa tu o Anonymo Esports, Wiśle All iN! Games Kraków, HONORIS oraz MAD DOG’S PACT. To właśnie między tymi dwiema pierwszymi ekipami dojdzie dziś do hitowego pojedynku. 

Zawody pomiędzy “Anonimowymi” a Białą Gwiazdą rozpoczną się o godzinie 16:00. Formacja dowodzona przez Adriana “IMD” Piepera w ostatnim czasie przeszła zmiany, wszak na jej pokład dołączyli Karol “rallen” Rodowicz oraz Michał “snatchie” Rudzki. Od tego momentu polska społeczność pokłada wielkie nadzieje w organizacji Mateusza “Sówka” Kowalczyka, ale nie ma się czemu dziwić. Skład na papierze prezentuje się naprawdę zacnie. Natomiast organizacja z Małopolski w ostatnim czasie zakwalifikowała się na V4 Future Sports Festival w Budapeszcie. Wiślacy jednak swoją przygodę z play-offami ESL MP rozpoczynali jeszcze od etapu Play-In, w którym pokonali 2:0 Ungentium. Obie drużyny między sobą nie mierzyły się jeszcze tak dawno, ponieważ ostatnie spotkanie miało miejsce 26 września w ramach ESEA Premier. Lepsi okazali się Janusz “Snax” Pogorzelski i spółka, jednak należy pamiętać, że wówczas zespół ten grał w innym zestawieniu. Mówiąc natomiast o dzisiejszych zawodach – bardzo trudno jest stwierdzić, kto jest pretendentem do odniesienia wiktorii, wszak obie formacje grają ostatnio w kratkę. 

O drugie miejsce w wielkim finale powalczy HONORIS oraz MAD DOG’S PACT. Obrońcy tytułu z minionego sezonu poradzili sobie wyśmienicie w fazie zasadniczej, wszak zakończyli ją na pierwszej pozycji z dorobkiem 44 punktów. Na osiemnaście map przegrali zaledwie dwie, a także na dwóch zremisowali. Natomiast Jacek “MINISE” Jeziak i jego kompani aż tak dobrze sobie nie radzili, a to za sprawą dopiero ósmego miejsca. Taki obrót spraw spowodował, że gracze Vincenta “vinSa” Jozefiaka rozpoczęli etap pucharowy od półfinału dolnej drabinki jeszcze w Play-Inach. PACT wówczas okazał się lepszy od M1 EDEN, Teamu ESCA Gaming oraz Ungentium. Nie ma się co oszukiwać, że teraz przed PACT-em stoi naprawdę trudne wyzwanie. Reprezentanci tej organizacji mieli okazję przekonać się o tym kilkanaście dni temu, ponieważ 26 października przegrali 8:16 na Nuke’u i do siedmiu na Vertigo.

Harmonogram poniedziałkowych spotkań ESL Mistrzostw Polski prezentuje się następująco:

16:00 | Anonymo Esports vs. Wisła All iN! Games Kraków – BO3

19:00 | HONORIS vs. MAD DOG’S PACT – BO3

Przypomnijmy, że łączna pula nagród w bieżących rozgrywkach ESL Mistrzostw Polski wynosi sto tysięcy złotych, z czego dla najlepszej formacji przewidziano połowę tej kwoty. Na tym jednak nie koniec, ponieważ najlepsza formacja nad Wisła awansuje do etapu Play-In IEM Katowice 2022 oraz wystąpi w piętnastym sezonie ESL Pro League Conference.

Wszystkie te spotkania wraz z polskim komentarzem możecie oglądać na oficjalnym kanale Twitch ESL Polska. Przejdziecie do niego klikając ten odnośnik.

Chcecie dowiedzieć się więcej o jesiennych ESL Mistrzostwach Polski 2021? Sprawdźcie nasze kompendium wiedzy! 

Sprawdź także: GIGANTYCZNA OGLĄDALNOŚĆ PGL MAJORA! CS:GO Z KOLEJNYM REKORDEM