Wisła Kraków górą w polskich derbach

Autor: Krzysztof Sarna

Mamy to! Polskie derby w Malta Vibes Knockout Series 1 się zakończyły, ale możemy odczuwać niedosyt. A to dlatego, że starcie zakończyło się w miarę szybko i nie ujrzeliśmy pełnej serii. Wisła All iN! Games Kraków okazała się lepsza od Illuminar Gaming.

W Malta Vibes Knockout Series 1 mamy mnóstwo drużyn z Polski, ale niedługo ulegnie to zmianom. Już dziś to grono uległo pomniejszeniu, bo Wisła zwyciężyła potyczkę z IHG.

Już przed wystartowaniem tych zawodów w roli faworyta stawiana była Biała Gwiazda. Sam mecz rozpoczął się od Nuke’a wybranego przez Oskara “oskarisha” Stenborowskiego i jego kolegów. O pierwszej części nawet nie ma co wspominać, bo organizacja z Krakowa dzięki wyśmienitej grze po stronie antyterrorystów wygrała ją wynikiem 12:3. Jednak po przerwie doszło do odmiany ról, bo to organizacja spod szyldu “Oka” punktowała, a podopieczni Mariusza “Loorda” Cybulskiego zdobywali tylko pojedyncze punkty. W końcu doszło do sytuacji, w których IHG przegrywało 11:14, czy też 13:15, ale nie zdołało przedłużyć pojedynku o dogrywkę i w ostateczności musiało szukać swoich szans na Overpassie przeciwnika.

Ten jednak był w pełni kontrolowany przez Wisłę, która nie zostawiała żadnych złudzeń, kto jest lepszy na serwerze. Mówimy tu o ponownym wyniku 12:3. Co prawda przez chwilę po zmianie stron, kiedy to Illuminar grało w ataku, można było odnieść wrażenie, że może jednak uda się wrócić, bo trzy pierwsze odsłony zostały wygrane przez graczy Jędrzeja “Bogdana” Rokity. Nic z tego. Tylko na tyle pozwolili Tomasz “phr” Wójcik i jego koledzy, którzy triumfowali 16:6.

Dla Illuminar Gaming jest to koniec przygody z Malta Vibes Knockout Series 1. Natomiast Wiślacy awansowali do 1/16 pierwszego etapu tego turnieju, gdzie zagrają ze zwycięzcą pojedynku MAD DOG’S PACT kontra OFFSET. Ten mecz rozegra się już jutro o godzinie 16:00.

Wisła All iN! Games Kraków 2:0 Illuminar Gaming – Nuke 16:13, Overpass 16:6