Wisła Kraków wygrywa z Movistar Riders w ESEA MDL!

Autor: Mateusz Olczyk

Wisła Kraków z drugim zwycięstwem w ESEA MDL Season 33! Mimo drobnych trudności, Wiktor “mynio” Kruk wracają z tarczą ze starcia z Movistar Riders!

Spotkanie z hiszpanami na Train’ie zaczęło się od świetnej, pięciopunktowej serii ze strony Wisły. Atakujące Movistar Riders zdołało przerwać passę polaków, jednak nadrobiło dzięki temu zaledwie jedną rundę, a zespół mynia błyskawicznie wziął się do roboty, coraz bardziej pogłębiając swoją przewagę. Przez cały czas trwania pierwszej połowy widać było jak na dłoni, że hiszpańska formacja nie potrafi odnaleźć się po stronie atakującej. Na ich konto wpadły jeszcze jedynie trzy dodatkowe rundy, a Panowie z Wisły Kraków robili z przeciwnikiem, co tylko chcieli. Pierwsza część starcia zakończyła się miażdżącym wynikiem 11:4 i wszystko wskazywało na rychłe zakończenie meczu.

Movistar Riders nie zamierzali jednak tak łatwo dawać za wygraną – wygrali drugą pistoletówkę tego starcia i poważnie zabrali się za odrabianie strat. Gdy na tabeli wyników zobaczyliśmy 8:12, to Wisła Kraków wyprowadziła kolejną serię, tym razem trzech punktów, tym samym niemalże zamykając spotkanie. Hiszpanie walczyli do samego końca, odpłacając się przeciwnikowi identyczną ilością zwycięstw, lecz ostatnia, kończąca runda w końcu nadeszła. Polacy zwyciężyli 16:11.

Wisła Kraków vs Movistar Riders – 16:11 (Train)

Wisła Kraków zostaje w grze o awans na turniej offline, natomiast my oczekujemy na 25.02, kiedy to w ESEA MDL odbędzie się polsko-polskie starcie między AGO oraz Illuminar!