Wisła Kraków zagra w ESEA MDL Season 33!

Wisła All in!

Relegacje ESEA MDL mogą zostać uznane za zamknięte dla polskich drużyn. Wisła All in! Games Kraków pokonała w ostatnim spotkaniu Actinę PACT i tym samym wywalczyła sobie awans do 33. sezonu MDL-a. Sobol i spółka spadają z tej ligi.

Mecz rozpoczął się na Inferno – wyborze Wisły. PACT jednak rozgrywał bardzo dobrą połowę po stronie CT i bardzo regularnie wygrywał rundy, nie pozwalając rywalom na zbyt dużo. Szczelna defensywa pomogła wypracować zwycięzcom PLE trzy punkty przewagi na półmetku. Po zmianie stron Biała Gwiazda rzuciła się jednak do odrabiania strat i bardzo sprawnie to robiła. Okazało się, że SZPERO i spółka potrafią jeszcze lepiej bronić bombsite’ów niż ich dzisiejsi rywale i z trzypunktowej straty zrobiło się sześć rund mapowych! Ostatecznie Wiślacy zwyciężyli 16:10, wygrywając w drugiej połowie aż dziewięć rund z rzędu. Dobrą formę z rzeszowskiego LAN-a utrzymał Wiktor “mynio” Kruk, który z 26 fragami był najskuteczniejszy na serwerze.

Drugą mapą był Nuke. Jak to jednak zwykle bywa na tej arenie, dobrze grające CT potrafi kompletnie stłamsić i zdominować rywala. Nie inaczej było tym razem. Wisła grała perfekcyjnie w obronie i sensacyjnie prowadziła aż 12:0! PACT ostatnimi trzema wygranymi rundami uratował się przed ogromną kompromitacją, ale mimo wszystko wynik był nadal fatalny. Po zmianie stron Sobol i spółka wygrali pistoletówkę, ale przegrali trzy kolejne rundy, niemal przekreślając sobie szansę na come-back. PACT zdołał jeszcze oddalić swoją egzekucję, ale ostatecznie przegrał 7:16.

PACT 0:2 Wisła All in! Games Kraków – Inferno 10:16, Nuke 7:16

Podopieczni VinSa mogą żałować podwójnie – wczoraj prowadzili 1:0 i na drugiej mapie 12:3 z Unicorns of Love, a mimo to nie zdołali wygrać pojedynku z Niemcami. Dzisiaj PACT przegrywając z Wisłą spadł tym samym z ESEA MDL. Ich miejsce zastąpią gracze Białej Gwiazdy.