IzakTV

Strona główna » Wisła o przetrwanie, a PACT o awans do play-offów Domination League

Wisła o przetrwanie, a PACT o awans do play-offów Domination League

Autor: Krzysztof Sarna

Do południa spokój, ale po nim? Zapomnijcie. Dziś będzie miała miejsce kolejna kolejka drugiego sezonu Domination League. Dziś może się sporo wyjaśnić, bo Wisła Kraków zagra o przetrwanie, a PACT o awans do play-offów.

Jedni mogą się dziś smucić, a drudzy radować. Tak brzmi jeden ze scenariuszów, chociaż tych jest o wiele więcej. Nie ma się co oszukiwać, ale na ten moment sytuacja PACT-u jest o wiele lepsza. Wisła All iN! Games Kraków ma nóż na gardle i będzie musiała go dzisiaj zdjąć.

Niedzielne zmagania polskich formacji rozpoczniemy o godzinie 17:00. Biała Gwiazda ma problem i to dość poważny, bo bilans 1-2 nie pozwala już na żadne potknięcie. Oponent na papierze jest słabszy, ale często lubi zaskakiwać. To fińska KOVA, która jednak w ostatnim czasie radzi sobie słabiej. 25-32 miejsce na Pinnacle Cup II czy też 17-24 pozycja na Spring Sweet Spring 3 Regionals przemawiają za tym, że jest po prostu słabo. Organizacja z Krakowa również radzi sobie w kratkę, bo na trzy starcia w Domination League wygrała tylko z PACT-em. Podopieczni Mariusza “Loorda” Cybulskiego musieli uznać wyższość forZe i MAD Lions. Wygrany dzisiejszych zawodów zostanie w turnieju i zagra decydujący mecz o awans do fazy pucharowej.

Jak świętować awans, to późnym wieczorem. Przed taką okazją są dziś gracze MAD DOG’S PACT, których od etapu pucharowego dzieli tylko jedna wiktoria. Przeciwnik będzie dziś z wyższej półki, ponieważ tym jest Young Ninjas, a więc aktualnie 54. drużyna według światowego rankingu HLTV. Gracze Vincenta “vinSa” Jozefiaka z kolei są na 87. miejscu, ale zawsze musimy mieć na uwadze fakt, że lokata nie zawsze gra. Polacy słabo rozpoczęli ten turniej, bo przegrali z Wiślakami, ale odbudowali się triumfując z No Org i ex-Marlian. Młodzi Szwedzi także nie zaczęli dobrze, bo ulegli forZe, ale mogą się pochwalić wygranymi z Ambush i KOVĄ.

Niedzielny harmonogram spotkań polskich drużyn prezentuje się następująco:

17:00 | Wisła All iN! Games Kraków vs. KOVA – BO3 [Transmisja]

20:00 | MAD DOG’S PACT vs. Young Ninjas – BO3 [Transmisja]