Wisła z drugim triumfem! PACT bez awansu do ESL Challenger League

Autor: Krzysztof Sarna

Środa nie była już tak łaskawa dla polskich formacji, jak wtorek. Co prawda pojawiło się zwycięstwo ze Strony Wisły All iN! Games Kraków. Jednak w głównym daniu środy MAD DOG’S PACT zostało zdeklasowane przez Nemigą. Oznacza to, że zespół ten nie zagra w ESL Challenger League.

Wisła nie miała łatwej przeprawy w swoim trzecim pojedynku w ramach Pinnacle Winter Series 1 Regionals. Najważniejszy jednak jest fakt, że ten okazał się zwycięski. Z kolei MAD DOG’S PACT zostało doszczętnie zniszczone przez Nemigę i plany o grze w ESL Challenger League musi przełożyć na następny sezon.

Biała Gwiazda pokonała Tricked po pełnej serii. Pojedynek ten rozpoczął się od Nuke’a, który był wyborem Duńczyków. Pierwsza połowa nie wyłoniła lepszej formacji, a Polacy nie do końca wykorzystali atut gry po stronie broniącej, zdobywając siedem oczek. Jednak chwilę po przerwie było bardzo dobrze, ponieważ Wiślacy wygrywali 14:10 i teoretycznie wygraną mieli już w kieszeni. W praktyce jednak doszło do dogrywki, w której podopieczni Mariusza “Loorda” Cybulskiego byli bezradni. Druga mapa to Mirage, która nieustannie stała na wysokim poziomie. Tricked było bardzo blisko zakończenia tego spotkania w pewnym momencie, a to za sprawą rezultatu 14:9. Jednak krakowska Wisła nie złożyła broni i wygrała tę lokację jeszcze w regulaminowym czasie. O zwycięstwie musiał przesądzić Overpass. To właśnie na tej lokacji Grzegorz “SZPERO” Dziamałek i koledzy prowadzili po pierwszej części 9:6. Przerwa sprawiła natomiast, że wynik ciągle oscylował w okolicy remisu (12:12). Po tym szósty bieg wrzucili krakowianie i wygrali 16:13. Tym samym Wisłę dzieli już jedynie jedna wygrana, by awansować do Pinnacle Winter Series 1.

PACT mógł awansować do 40. sezonu ESL Challenger League, ale takie plany musi odłożyć co najmniej na przyszły sezon. Jacek “MINISE” Jeziak i jego kompani nie mieli czego szukać w potyczce z Nemigą. Organizacja z Białorusii przejechała się po Rodakach najpierw na Nuke’u, przegrywając jedynie trzykrotnie. Natomiast na Inferno formacja z regionu CIS triumfowała do ośmiu. Oznacza to, że gracze Vincenta “vinSa” Jozefiaka występować będą w 40. sezonie ESEA Advanced.

Środowe wyniki polskich formacji prezentują się następująco:

Wisła All iN! Games Kraków 2:1 Tricked – Nuke 15:19, Mirage 16:14, Overpass 16:13

MAD DOG’S PACT 0:2 Nemiga – Nuke 3:16, Inferno 8:16