IzakTV

Strona główna » Battle For Azeroth – Najszybciej sprzedającym się dodatkiem do WoWa!

Battle For Azeroth – Najszybciej sprzedającym się dodatkiem do WoWa!

Autor: Marcin Skrętkowicz
Azeroth

Bohaterowie Przymierza i Hordy z całego świata niezwykle licznie odpowiadają na wezwanie do broni i gromadzą się pod sztandarami swoich frakcji. Pierwszego dnia sprzedaży najnowszego dodatku do bestsellerowej gry Blizzard Entertainment na całym świecie zakupiono ponad 3,4 mln egzemplarzy Battle for Azeroth.

W zeszłym tygodniu miała miejsce premiera Battle for Azeroth, a bohaterowie Przymierza i Hordy z całego świata usłyszeli wezwanie do boju w imieniu swojej frakcji. Odzew graczy był tak liczny, że firma Blizzard Entertainment może dziś z dumą ogłosić, że w pierwszym pełnym dniu sprzedaży od premiery, która miała miejsce 14 sierpnia, dodatek Battle for Azeroth do gry World of Warcraft sprzedał się na całym świecie w ponad 3,4 mln egzemplarzy. Tym samym ustanowiono nowy rekord pierwszego dnia sprzedaży w całej historii serii, a Battle for Azeroth stał się jedną z najszybciej sprzedających się gier PC wszech czasów.*

Battle for Azeroth to definiujący rozdział w historii konfliktu Hordy i Przymierza, który stanowi oś całej sagi Warcraft. Byliśmy bardzo podekscytowani tym, jak rekordowo licznie gracze ciągnęli pod sztandary swoich frakcji, by rozpocząć kampanię wojenną. Nie muszę chyba dodawać, że sami również ruszyliśmy do świata Azeroth” – powiedział Mike Morhaime, prezes i współzałożyciel Blizzard Entertainment. „Ale dzień premiery to dopiero początek tej wojny. W nadchodzących tygodniach w World of Warcraft pojawi się jeszcze więcej epickiej treści i nie możemy się już doczekać, aż gracze na własne oczy zobaczą pełną historię, która rozwinie się na przestrzeni całego dodatku”.

Obrońcy Azeroth nadal odkrywają nowe regiony w poszukiwaniu sojuszników i zasobów, a tymczasem trwają przygotowania do kolejnej wielkiej konfrontacji w toczącej się wojnie:

  • W nadchodzących tygodniach gracze będą mogli ruszyć na pierwszy Front Wojenny w Battle for Azeroth – do Burzogrodu, gdzie czeka ich rozgrywka dla 20 graczy o kontrolę nad kluczową ze strategicznego punktu widzenia twierdzą na Wyżynach Aratorskich.
  • 4 września otworzą się wrota pierwszego rajdu w Battle for Azeroth Uldiru. To starożytna placówka badawcza tytanów, w której rozpanoszyły się straszliwe nieudane eksperymenty Przedwiecznych Bogów.
  • Również 4 września rozpocznie się pierwszy sezon PvP w nowym dodatku oraz pierwszy sezon podziemi Mythic Keystone. W podziemiach Mythic Keystone na graczy czeka niepowtarzalny, „sezonowy” afiks potworów – „Infested” – który wprowadzi nowe wyzwania uzależnione od zainfekowanych stworów zamieszkujących nowy rajd – Uldir.
  • Ponadto pracujemy nad dalszymi aktualizacjami gry, które będą regularnie zapewniać graczom kolejne godziny rozrywki, w tym możliwość zwerbowania nowych sprzymierzonych ras: ludzi z Kul Tiras i trolli z Zandalaru. Więcej informacji na temat przyszłych aktualizacji udostępnimy w późniejszym terminie.

Informacje o World of Warcraft: Battle for Azeroth

World of Warcraft: Battle for Azeroth to siódmy dodatek do cieszącej się powszechnym uznaniem gry MMORPG od Blizzard Entertainment. Rozpoczyna się kolejna wojna, a bohaterowie Azeroth muszą wyruszyć na epicką wyprawę do zaginionych królestw Kul Tiras i Zandalaru, aby zjednać sobie nowych sojuszników. Ścigaj się z rywalami, by zdobyć bezcenne zasoby w Wyspiarskich wyprawach, wprowadź nowe sprzymierzone rasy do swojej frakcji, nasyć swój ekwipunek mocą tytanów dzięki artefaktowi – Sercu Azeroth – i nie tylko!

Dodatek World of Warcraft: Battle for Azeroth jest dostępny w sprzedaży w wydaniu standardowym (w wersji cyfrowej i pudełkowej; sugerowana cena detaliczna 44.99 EUR) oraz w edycji cyfrowej deluxe (sugerowana cena detaliczna 59.99 EUR). Edycja deluxe zawiera mnóstwo cyfrowych gadżetów w wielu tytułach Blizzarda, w tym wierzchowce: Morskogrzywego rumaka (Seabraid Stallion) dla Przymierza oraz Złoconego rawazaura (Gilded Ravasaur) dla Hordy, a także zwierzaka – Tortusia, małego Turtolianina (Tottle the Baby Tortollan) w World of Warcraft, rewers „Azeroth w ogniu” w Hearthstone, wierzchowca Pierwotną ognistą szablobestię w Heroes of the Storm, graffiti inspirowane Hordą i Przymierzem w StarCraft II oraz wiele związanych z frakcjami Azeroth elementów ozdobnych w Overwatch.

Dodatek Battle for Azeroth dostępny jest również w sprzedawanej wyłącznie w wersji pudełkowej edycji kolekcjonerskiej (sugerowana cena detaliczna: 99.99 EUR), zawierającej wszystkie elementy cyfrowej edycji deluxe, a także gadżety, dzięki którym gracze będą mogli jeszcze silniej utożsamiać się z wybraną przez siebie frakcją: kolekcjonerski, dwustronny herb Przymierza i Hordy, limitowane, dwustronne, bogato ilustrowane wydanie mikropowieści Elegia oraz Słuszna wojna oraz cyfrową ścieżkę dźwiękową z Battle for Azeroth.