IzakTV

Strona główna » woxic, XANTARES, a do tego ISSAA. Przed Państwem Eternal Fire

woxic, XANTARES, a do tego ISSAA. Przed Państwem Eternal Fire

Autor: Krzysztof Sarna

O tym pomyśle mówiło się już na światle dziennym od kilku dni. Teraz jednak stał on się faktem. Pod skrzydłami Eternal Fire znaleźli się m.in. woxic, XANTARES, a do tego wszystkiego dołączył ISSAA. Brzmi bardzo obiecująco, prawda?

Turecki super-team. O tej inicjatywie było można usłyszeć w przeciągu ostatnich dni. Teraz jednak nie ma już co mówić, bo jak zawsze o tym wspominamy – plotki odnalazły swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Na pokładzie znajdziemy czterech tureckich graczy, a wszystko uzupełnia ISSAA.

Eternal Fire to organizacja stworzona przez samych zawodników. Wiemy już także o pierwszych szczegółach, które warto przytoczyć. W planach formacji znajdziemy m.in. to, że zawodnicy docelowo będą chcieli porozumiewać się w języku tureckim. Jednak na ten moment nie będzie to możliwe, ze względu na to, że Issa “⁠ISSAA⁠” Murad jest w trakcie nauki tureckiego. Z tego też powodu przez krótki okres zespół będzie rozmawiał po angielsku.

Jeśli chodzi natomiast o sam roster, to znajdziemy w nim Özgüra “⁠woxica⁠” Ekera, który w swojej karierze przywdziewał barwy HellRaisers, mousesports, czy też do stycznia Cloud9. Jednak ta ostatnia organizacja nie była dla niego dobra, wszak projekt skończył się bardzo szybko. Kolejną twarzą jest Ismailcan “⁠XANTARES⁠” Dörtkardeş. 26-latek ma za sobą ponad dwuletnią przygodę z BIG. Miał także sporo szczęścia, bo pierwotnie niemiecka organizacja wysłała go na listę transferową, ale w ostateczności udało się rozwiązać kontrakt. Buğra “⁠Calyx⁠” Arkın? Z pewnością kojarzymy go z Teamu Envy, w którym grał u boku Michała “MICHA” Müllera. Jednak i ta formacja okazała się niewypałem. Nie tylko dla Turka, ale i całej reszty. Na liście znajdziemy także w miarę młodego gracza, który aktualnie ma 21-lat. Jest nim Ömer “⁠imoRR⁠” Karataş, który od sierpnia 2020 roku występował pod banderą Sangal Esports. Jest także reprezentant Jordanii, a więc ISSAA. Murad ma ciekawe CV, a to za sprawą HellRaisers oraz OG Esports, z którym sięgnął po wicemistrzostwo drugiego sezonu Flashpointa. Pieczę nad zespołem natomiast sprawować będzie Timur “⁠bishop⁠” Şengül.

Na tę chwilę wiadomo jeszcze, kto zajmie się prowadzeniem. Za obowiązki IGL-a odpowiedzialny będzie XANTARES.

Skład Eternal Fire prezentuje się następująco:
  • Özgür “⁠woxic⁠” Eker
  • Ismailcan “⁠XANTARES⁠” Dörtkardeş
  • Buğra “⁠Calyx⁠” Arkın
  • Ömer “⁠imoRR⁠” Karataş
  • Issa “⁠ISSAA⁠” Murad
  • Timur “⁠bishop⁠” Şengül – trener