IzakTV

Strona główna » Wracamy pamięcią wstecz w Call of Duty: Black Ops Cold War!

Wracamy pamięcią wstecz w Call of Duty: Black Ops Cold War!

Autor: Michał Maćkowski

Najnowsza odsłona Call of Duty: Black Ops Cold War niesie na swoich barkach lata historii, więc nie mogło zabraknąć odniesień do poprzednich części całej serii CoDa. UWAGA  – W tekście znajduję się spojlery, zdjęcia, które mogą nieco nakreślić obraz rozgrywki!

Call of Duty: Black Ops Cold War przenosi nas do czasów zimnej wojny, gdzie toczy się rywalizacja pomiędzy Związkiem Radzieckim a Stanami Zjednoczonymi. Producenci gry nie mogli sobie odpuścić takiej okazji i w najnowszej odsłonie CoDa doczekaliśmy się wielu nawiązań do poprzednich części!

Call of Duty: Black Ops 2 

Nawiązanie do drugiej części Black Ops w najnowszym Call of Duty: Black Ops Cold War znajdziemy w pewnym domu na mapie Nicaragua, która dostępna jest w trybie wieloosobowym. W środku budynku na ścianie możemy zauważyć zdjęcie Raula Menendeza, który był antagonistą i baronem narkotykowym. Dosłownie “dwa metry dalej” na łóżku możemy zauważyć martwego Jose Luiza Menendeza, czyli ojca Raula oraz Josefiny, która zginęła od wybuchu granatu. Wszystkie z tych postaci mogliśmy spotkać w drugiej części Black Ops’a.

Call of Duty
Zdjęcie Raula Menendeza/ fot. Materiały własne
Call of Duty
Ciało Jose Luiza Menendeza/ fot. Materiały własne
Call of Duty
Zdjęcie Josefiny/ fot.Materiały własne
Call of Duty
fot. Materiały własne

Call of Duty 4: Modern Warfare

Call of Duty 4: Modern Warfare to jedna z części, którą gracze bardzo dobrze pamiętają. Tym razem producenci nie mogli odpuścić takiej okazji i w nowej odsłonie CoDa przy pewnym stole możemy spotkać naszego głównego wroga właśnie z Modern Warfare. Mowa tutaj o Imran Zakhaev, który był handlarzem bronią, antagonistą a co najważniejsze naszym rywalem. Rosjanina widzimy podczas spotkania w siedzibie KGB, kierowanej przez Mikhail Gorbachev (Michał Gorbaczow), gdzie omawiana jest sytuacja związana ze zdrajcą w ich szeregach.

Imran Zachajew w Cold War/fot. Materiały własne
Imran Zachajew w Modern Warfare/fot.Call of Duty Fandom

Przeczytaj więcej – Kim jest Bell?

Uroczy misiek, którego wszyscy nienawidzą!

Jeżeli graliście we wcześniejsze części z serii Black Ops to na pewno kojarzycie wyskakującego ze skrzynek misia w trybie zombie. Co ciekawe w trybie fabularnym miśka możemy zauważyć podczas misji “Cegła w murze”. Pluszak leży na dywanie w salonie, gdzie przebywa żona jednego ze współpracowników ZSRR, kiedy to my poszukujemy teczki, aby podłączyć nadajnik.

Call of Duty: Black Ops Cold War

fot .Materiały własne

Burger Town

Możemy powiedzieć, że Burger Town to najpopularniejsza knajpa w serii Call of Duty, która ponownie powróciła. Wcześniej restaurację mogliśmy zauważyć m.in. w drugiej i trzeciej części Call of Duty: Modern Warfare  czy Call of Duty: Advanced Warfare. Tym razem sieć fast foodów widzimy podczas misji niewygodna prawda, a dokładnie na poligonie wojskowym. Co ciekawe, jak podejdziemy do wielkiej figury i klikniemy guzik, to możemy usłyszeć m.in. takie kwestia jak: ,,To twój pogrzeb” czy ,,Smacznego”. Na dodatek za figurą, od strony restauracji znaleźć możemy granatnik. Aby tego było mało, Lazar chodząc po głównej bazie ma ubraną koszulkę właśnie z logiem Burger Town.

Call of Duty: Black Ops Cold War
fot.Call of Duty fandom
Call of Duty: Black Ops Cold War
Fot. Materiały własne
Call of Duty: Black Ops Cold War
Fot. Materiały własne

Przeczytaj więcej! – Die Maschine, czyli mapa z polską historią!

Welcome back!

Witajcie z powrotem, można by rzec! Pierwsza część Black Ops przeniosła nas w jednej z misji do zimowej aury, a dokładnie do Jamantau, gdzie ZSRR miał swoją specjalną bazę. Teraz ponownie powracamy w to miejsce, a to ze względu na działania, jakie podejmuje Związek Radziecki w tym samym miejscu! Co ciekawe oprócz powrotu do przeszłości, na tej mapie możemy znaleźć specjalną broń redeemer, czyli odkupiciel!

Mapa z pierwszego Black Ops/ fot.Callofduty.fandom
Mapa z Cold War/fot. Materiały własne