Wszystkie szanse zaprzepaszczone. Eliminacje DreamHack Sevilla 2019 nie dla Polaków

Autor: Paweł Wilk
virtus.pro

To nie były udane eliminacje do DreamHack Open Sevilla 2019. Ostatnie dwie rodzime formacje poległy w półfinale.

Zawodnicy Illuminar Gaming nie byli faworytami meczu z BIG, ale na Trainie biało-czerwoni grali bardzo pewnie i zasłużenie prowadzili po stronie antyterrorystów 9 do 6. Po zmianie stron Owen ”smooya” Butterfield i koledzy nie mocniej przejęli inicjatywę. Ostatecznie nawet drugą połowę wygrali 8 do 7, ale ostatecznie do IHG cieszyło się ze zwycięstwa 16 do 14. Radość Daniela ”STOMPA” Płomińskiego nie trwała jednak zbyt długo, ponieważ BIG na Nuke’u włączyło szósty bieg i zdemolowało przeciwnika aż 16 do 2. Jeszcze mniej do powiedzenia mieli Polacy na Mirage’u. Gracze niemieckiej organizacji kolejny raz pokazali kawał dobrej gry i zasłużenie wygrali 16 do 1, czym przypieczętowali swój awans do finału.

Illuminar Gaming 1:2 BIG

de_Train – 16:14
de_Nuke – 2:16
de_Mirage – 1:16

Tam spotkają się z reprezentantami Team GamerLegion, którzy w drugim półfinale poradzili sobie z Virtus.pro. Niedzielne granie świetnie zaczęło się dla Szwedów. Na Overpassie nie mieli sobie równych i dość gładko zwyciężyli 16 do 6. Dużo ciekawiej mieliśmy na Trainie, gdzie żadna z drużyn nie potrafiła zaznaczyć swojej dominacji. Remis po regulaminowych rundach przyniósł dogrywkę, a tam Dennis ”dennis” Edman i spółka wygrali 25:23. Decydujący Mirage był popisem Team GamerLegion, który zwyciężając 16 do 10, zapewnił sobie udział w finale europejskich eliminacji.

Virtus.pro 1:2 Team GamerLegion

de_Overpass – 6:16
de_Train – 25:23
de_Mirage – 10:16