x-kom AGO bez szans w starciu z ex-Winstrike! Nie ujrzymy żadnej polskiej drużyny w ESL Pro League

Autor: Krzysztof Sarna

Walczyli, ale się nie udało. To koniec walki polskich ekip o awans do ESL Pro League. Ostatnia drużyna, która pozostała na placu boju, a więc x-kom AGO przegrało dzisiaj z byłymi zawodnikami Winstrike.

Play-offy 36. sezonu ESEA Premier są już na ostatniej prostej. Dzisiaj odbyło się przedostatnie starcie tych zmagań, a brała w nim udział polska drużyna – x-kom AGO. Koniec końców ekipie znad Wisły nie udało się wygrać tego meczu.

Pierwszą areną pojedynku premiowanego awansem do finału play-offów 36. sezonu ESEA Premier był Train. Mapę tę wybrały “Jastrzębie” i najpierw grały w ataku. Początkowo jednak inicjatywa należała do zespołu z regionu CIS, który na swoim koncie miał sześć punktów zaliczki (6:0). Polacy na szczęście wzięli się do roboty i zmniejszyli straty, ale przed przerwą tracili do oponenta trzy oczka. Po przerwie byli reprezentanci Winstrike zdeklasowali formację znad Wisły, która nie była w stanie niczego więcej zrobić, poza wygraniem jednej odsłony.

Następnie rywalizacja przeniosła się na Dusta, który jak się okazało – był ostatnią lokacją tego wieczoru. Mapa nazywana mianem snajperów wybornie z początku toczyła się dla podopiecznych Mikołaja “miniroxa” Michałkówa, którzy nawet wygrywali 8:2. Jednak nie udało się powiększyć przewagi, ponieważ ta część skończyła się rezultatem 8:7. Po tej trudniejszej stronie, a więc atakującej Polacy nie potrafili już dojść do głosu i przegrali tę arenę do dziesięciu, a jednocześnie całe starcie 0:2.

To jednak nie koniec ogólnie pojętych zmagań o ESL Pro League. Już jutro odbędzie się wielki finał, który wyłoni nam uczestnika czternastego sezonu tych rozgrywek. Udział w nim weźmie oczywiście ex-Winstrike oraz SAW. Spotkanie rozgrywać się będzie w formacie BO5. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 19:00.

x-kom AGO 0:2 ex-Winstrike – Train 7:16, Dust2 10:16