x-kom AGO gorsze od Bułgarów w ESEA MDL

Autor: Piotr Ossowski

To był trudny wieczór dla drużyny Jastrzębi. Polacy walczyli o kolejne punkty w ramach rozgrywek ESEA MDL. Długie spotkanie ostatecznie zakończyło się porażką Polaków, którzy ulegli najlepszej sile w Bułgarii, czyli FATE.

Spotkanie pomiędzy drużynami odbyło się na mapie Dust 2. Polacy zaczęli po stronie antyterrorystów. Początek należał do Jastrzębi, ci zdołali wygrać rundę pistoletową i wypracowali sobie przewagę nad rywalami. x-kom AGO prowadziło już 7:4, niestety wtedy drużyna Furlana przegrała rundę, w której rywal grał z gorszym wyposażeniem. To okazało się niszczące dla ekonomii Polaków i ostatecznie pierwsza część spotkania zakończyła się zwycięstwem Bułgarów 8:7. Druga część spotkania to znów piorunujący początek AGO, które wygrało pięć pierwszych rund i wysunęło się na prowadzenie 12:8. Później obudziło się FATE, które konsekwentnie zaczęło punktować braki u swoich rywali. Bułgarzy zdobyli sześć rund z rzędu i mieliśmy już 14:12. Na szczęście w porę odpowiedział AGO, które doprowadziło pojedynek do dogrywki. Do skończenia spotkania nie wystarczyło kolejne sześć rund. Potrzebna była kolejna dogrywka, w której skuteczniejsi byli ostatecznie Bułgarzy. FATE było lepsze i wykończyło ten pojedynek wynikiem 21:19.

x-kom AGO 19:21 FATE (de_dust2)

To była druga porażka AGO w obecnej edycji MDL-a. Drużyna Furlana do tej pory może się pochwalić jednak naprawdę przyzwoitymi wynikami w ESEA MDL, dzięki którym ich bilans na dziś wynosi siedem zwycięstw i dwie klęski. To plasuje ich w tym momencie na szóstej lokacie, która gwarantuje występ w play-offach tego sezonu MDL-a. Przypomnijmy, że w tej edycji rozgrywek nagrodą główną jest 20 000$.